İçinden “Boğaziçi Üniversitesi geçen” Bülten…

Vakfımız yayın organı Boğaziçi Bülteni, 34’üncü sayısıyla okuyucularına "merhaba" diyor…
Bülten’de geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz vakıf hizmet ve faaliyetlerimizi Vakfımızdan haberler bölümünde bulacaksınız.
 
Bülten’in yeni sayısına pek çok arkadaşımız katkıda bulundu.
 
Halen Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim gören kardeşlerimizden ve mezunlarımızdan Boğaziçi Üniversitesi intibalarıyla ilgili yazılar kaleme almalarını istemiştik. Yazılar müstakil bir dosya hacmine ulaştı. Bu dosya, Sadık Yener, Satı Yelen, Sultan Gül, Lütfü Uçar, Meryem Sağıroğlu ve Samet Güzeltaş’ın yazılarından müteşekkil…
 
BÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Ertuna, “Divan Sohbeti”mize konuk olmuştu. Sohbetin ardından öğrenci arkadaşlarımızdan Mehmet Sever Kalkan, Ali Haydar Harmankaya ve Harun Kaya, Hocamızla “Öznesinde Boğaziçi Üniversitesi bulunan” bir röportaj yaptılar. İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.
 
Arkadaşlarımızın B.Ü. intibaları ve Prof. Dr. Özer Ertuna röportajı,  web sayfamızda müstakil olarak da yer alacak…
 
Şair-yazar Nurullah Genç’i “Yönetim ve Sanat” konulu bir sohbet toplantımızda Boğaziçi Pansiyon’da misafir etmiştik. Prof. Dr. Nurullah Genç’in yönetim ve sanat üzerine vazıh söylemlerine bültende genişçe yer verdik.
 
Arkadaşlarımızdan Halis Sakız “Yaşayan Şehir Mardin” başlıklı yazısında sizleri, kadim bir şehrin orta yerine götürecek.
 
“Vakfolmak” ya da Sabahattin Zaim” serlevhalı yazı, vakfımız mensuplarından Faruk Taşçı’nın imzasını taşıyor. Taşçı, 3 sayfalık yazıda, “Hocaların Hocası”nın kendisini insanlığa vakfetmesini, eskilerin, efradını cami ayarını mani dedikleri tarzda ele alıyor.
 
Arkadaşlarımız ve şirketleri bölümünde Kurucular Kurulu Üyemiz Erhan Erken (İdari Bilimler Kamu Yönetimi 1985) sahibi olduğu Dünya Bülteni (www.dunyabulteni.net) haber portalını; Davut Şanver (İşletme 1983) yönetim kurulu üyesi olduğu Tohum Holding’i; Salih Uyan (İşletme 1980) sahibi olduğu Altın Avize’yi; Ahmet Fevzi Çalışkan da (Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 2000) aile şirketleri olan Selçuklu Tekstil ve Ev Gereçleri Ltd. Şti’nin yeni markası olan Formini’yi tanıtıyor. 
 
Adresine Bülten ulaşmayan arkadaşlarımız güncel iletişim bilgilerini vakfımızın byv@byv.org.tr e-posta adresine bildirmelerini bekliyoruz.
 
Selam ve saygılarımızla,
 
Boğaziçi Yöneticiler Vakfı
Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu
 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.