İSMEK Kursları Boğaziçi Konak’ta Başladı

İSMEK bünyesinde açılan meslek kursları 3 haftadır Rumelihisarı’nın incilerinden Boğaziçi Konak’ta bölge halkının ve öğrencilerin istifadesine sunuluyor. Boş vakitlerini değerlendirmek ve bir meslek edinmek isteyenler vakfımızla İSMEK’in beraber yürüttüğü bu kurslara ilgi gösteriyorlar.

Bahçe Bakımı Kursu’nda Konak Bahçemiz Tanzim Ediliyor.

4 Kasım tarihinde başlayan ve Pazar günleri devam etmekte olan Bahçe Bakımı kursumuzda, Boğaziçi Konak’ın nadide çiçek ve ağaç türleriyle insanı dinlendiren, gönüllere huzur ve ferahlık veren eşsiz güzellikteki bahçesinin, usta öğreticimizin ve kursiyerlerimizin hünerli elleriyle yeniden tanzim edilmesine tanıklık ediyoruz. Herkesin elbirliğiyle gayretkeş ve hummalı bir şekilde çalışması, bu bahçenin tadına doyulmaz güzelliğine güzellik katacağa benziyor.

Bahçemizdeki toprak doğal ve yıllardır işlenmemiş olduğundan ilk önce uygun yerlere toprak takviyesi yapıldı ve bol miktarda çim tohumu ekildi. Bahçe Bakımı kursunun temel kazanımlarından biri olan peyzaj çalışmaları tamamlanıp bahçemiz daha düzenli bir görünüme kavuştuktan sonra, çiçek, ağaç fidanı ve sebze nevinden bitkilerin de ekilmesi ilerideki hedefler arasında yer alıyor.

İsmek Usta Öğreticilerinden Merve Özyurt Hanımefendi önderliğinde gerçekleşen kursumuz Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezunlarıyla birlikte Rumelihisarı ve çevresinden ahalinin de katılımlarıyla Pazar günleri Boğaziçi Konak’ta müdavimlerini bekliyor.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.