Jenny Molendyk Divleli’ni Hidayet Yolculuğunu Kendisinden Dinledik

11 Nisan Pazar akşamı Jenny Molendyk Divleli’yi misafir ederek kendisinin Kanada’dan İstanbul’a uzanan hidayet öyküsünü dinledik. Arkadaşımız Zeynep Öncül’ün moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik mensuplarımızın yoğun ilgisine mazhar oldu.

Üniversite yıllarında “hayatın anlamını” keşfetmek üzere uzun yıllar sürecek bir arayışa giren Molendyk, İslamofobi’nin tüm dünyada yükselişe geçtiği, İslamiyet hakkında hiçbir bilgisinin olmadığı dönemde bir Müslümanla tanışarak uzun sohbetler yapma imkanı buldu.

Aradığı soruların yanıtlarını İslamiyet’te bulan ve bu konuda araştırmalar yapan Molendyk, 14 Mayıs 2006’da “hayatının en güzel ve büyük kararını” alarak Müslüman oldu. Başta babası ve üniversite hocalarının sert tepkileriyle karşılaşsa da yolculuğundan vazgeçmeyen Molendyk, tüm dünyaya faydalı bir Müslüman olabilmek için İslamiyet’i tanıtmaya başladı. Molendyk, bu süreçte tanıştığı Sami Divleli ile evlilik kararı alarak 2012’de Türkiye’ye yerleşti.

Jenny Hanım’ın samimi anlatımıyla hepimizin duygusal anlar yaşadığı programın geniş halini aşağıdaki Youtube linkinde bulabilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.