Kurucular Kurulu Üyemiz Doç. Dr. M. İbrahim Turhan NASDAQ’da Gong Törenine Katıldı

NASDAQ OMX’de seans, Vakfımız Kurucular Kurulu Üyesi, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Doç. Dr. M. İbrahim Turhan’ın (İşletme’ 92) ve NASDAQ OMX Group Başkan Yardımcısı Meyer “Sandy” Frucher’ın çaldığı gong ile başladı. 

turhan1

Türkiye, Avrasya bölgesi ve küresel borsacılık sektörü için bir dönüm noktası olan Borsa İstanbul – NASDAQ OMX Stratejik Ortaklığı çerçevesinde 21 Nisan 2014 tarihinde New York’taki NASDAQ MarketSite’da Borsa İstanbul onuruna bir gong töreni düzenlendi.

NASDAQ OMX ile ortaklığın Türkiye, Avrasya bölgesi ve küresel borsacılık sektörü için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Borsa İstanbul Yönetim Başkanı ve Genel Müdürü Doç. Dr. M. İbrahim Turhan; “Borsacılık sektörü için bir dönüm noktası olduğuna inandığım bu tarihi anı sizlerle paylaşmaktan onur ve memnuniyet duyuyorum. Bu ortaklığın, her iki borsa için de faydalı olacağına ve aynı zamanda İstanbul’u; Türk sermaye piyasasının, Türk ekonomisinin ve bölgemizin potansiyelini tam olarak yansıtan uluslararası bir finans merkezi yapmak adına önemli bir adım teşkil ettiğine inanıyorum. Borsa İstanbul’un dinamik kaynaklarını NASDAQ OMX’in üstün teknolojik imkanlarıyla bir araya getirecek olan bu ortaklık ile finans piyasaları için küresel standartlar geliştirme ve küresel finans piyasalarının gelişimine ve yeniden şekillenmesine katkıda bulunma şansımız çok daha fazla olacak.”

turhan2

Açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Doç. Dr. M. İbrahim Turhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İfade etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum ki; bugün New York, Times Square’de, tam bir Türkiye günü yaşanıyor. Şöyle ki Borsa İstanbul olarak NASDAQ OMX açılış gongunu çalmakla kalmıyoruz; aynı zamanda doçent olarak lisansüstü dersleri verdiğim ve mezunu olduğum Boğaziçi Üniversitesi’nin 150.yılı onuruna kapanış gongunu da Boğaziçi Üniversitesi Rektörümüz Sn. Prof.Dr. Gülay Barbarosoğlu ile birlikte bu akşam çalıyoruz.”

turhan3

NASDAQ OMX Grup Başkan Yardımcısı Meyer ‘Sandy’ Frucher da NASDAQ OMX seansının Borsa İstanbul için çalınan gong töreni ile başlamasının kendisi için çok büyük bir zevk olduğunu vurguladı ve söz konusu ortaklığın NASDAQ OMX ve Borsa İstanbul için çok önemli olduğunu belirtti.

Biz de Kurucular Kurulu Üyemiz Sayın Doç. Dr. M. İbrahim Turhan’ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

turhan_rektor

Platformunuzu seçin ve paylaşın.