Kutlu Yolculuk-10 Kafilemizi Dualarla Uğurladık.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Boğaziçi Yöneticiler Vakfı mensubu ağabeyler ve ablalar Boğaziçili kardeşlerini umreye gönderdiler.

kutluyolculuk3

Bu yıl 10’uncusunu düzenlediğimiz Kutlu Yolculuk kafilemizin yolcuları ile 31 Temmuz Çarşamba akşamı Boğaziçi Konak’ta buluştuk. Mübarek topraklara ilk defa adım atacak olan arkadaşlarımızla beraber önce konak bahçemizde iftar ettik. İftar sonrası kılınan akşam namazının ardından gerçekleştirilen Umre Semineri’nde Nafi Baba Camii İmamı Osman Kemikli Hocamız, Kutlu Topraklar’ı ziyaret amacımız, Mescid-i Nebevi’de Resulullah Efendimiz’i (sav) ziyaret adabı, Kâbe-i Muazzama’da yapılacak olan tavaflar ve Safa-Merve arasındaki Say hakkında bilgiler verdi. Bu bilgilendirmenin ardından Osman Hocamız, gönülleri o güzel beldelere gidecek olmanın heyecanı ile dolu kardeşlerimizin sorularını yanıtladı. Seminerin ardından da konak bahçemizdeki ağaçların altında topluca teravih namazı eda edildi.

kutluyolculuk1

Bugün de (2 Ağustos Cuma)sabah namazında Nafi Baba Camii’nde bir araya gelen kafilemiz kendilerini havaalanına götürecek olan servise dualarla bindirdik.12 kişilik umre kafilemiz saat 08.10’da kalkan Medine-i Münevvere uçağına binerek o güzel beldelere doğru yola çıktı. Arkadaşlarımız mübarek topraklardan 13 Ağustos Salı sabahı dönecek.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.