Kutlu Yolculuk kafilemiz Konak’ta toplandı

14-25 eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kutlu Yolculuk: Umre-2009 programımızda yer alacak olan arkadaşlarımız ve umre hakkında malumat edinmek isteyenler için 10 eylül Perşembe günü Boğaziçi Konak’ta umre semineri düzenledik.
 
Seminer öncesinde Konak’ta iftar ettik, yeni arkadaşlarla tanıştık, daha henüz seminer başlamamışken samimi bir sohbet atmosferi oluştu.
 
Programın moderatörü İbrahim Ethem Bey kafilemizin 12 günlük programını arz etti, Kutlu Yolculuk’la ilgili merak ettiğimiz hususlarda bizleri bilgilendirip umre hizmetleriyle ilgili genel bilgiler verdikten sonra sözü Fatih Elmalı Beye bıraktı.
 
 
Fatih Bey hoş bir sohbet ortamında gerçekleşen konuşmasında hayatın hemen her safhasının iyilik üzerine bina edilmesinin gereğinin altını çizdikten sonra umrenin insan hayatında inşa edici yönüne değinerek, umre ziyaretinin daha iyi bir kul, daha iyi bir insan olmak için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.
 
Daha sonra söz alan Kurucular Kurulu Üyemiz Celaleddin Gökçek Bey de konuşmasında Kutlu Yolculuk umre seferlerinin amacına vurgu yaptı; Medine-i Münevvere ve Mekke-i Mükerreme’yle alakalı evvelemirde bilmemiz gereken hususlarda bizleri aydınlattı. Hava fotoğrafları eşliğinde Mekke-Medine ve çevreleriyle alakalı bilgiler verdi.  
 
Gökçek Beyden Mescid-i Nebevi’yi ziyaret adabını öğrendik, umre ziyareti vesilesiyle kutlu beldelere gelen yüz binlerce Müslüman’la iletişim halinde olmanın önemini kavradık, Osmanlının Medine topraklarına götürdüğü hizmetleri, mühendislik harikalarını beyaz perdede temaşa ettik, Orhan Turgut Beyin objektifinden Beytullah’ın 400 metre yüksekten çektiği fotoğraflarla Harem-i Şerif’in orta yerine gittik.
 
Celaleddin Bey, Beytullah’ın Âdem Aleyhisselam’dan İsmail Aleyhisselam’a değin geçirdiği inşa süreci ve değişiklikler hakkında bizleri bilgilendirdi.
 
Son olarak İbrahim Beyin umrenin ifasına yönelik aktardıklarından sonra Celaleddin Gökçek Bey ve Fatih Bey, öznesinde Haremeyn-i Şerifeyn olan sorularımızı cevaplandırdı.    
 
Seminer başladığı gibi Konak’ta ikram edilen çay lezzetinde sonra erdi…
 
M. Sever Kalkan
Politika-3
 
 
 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.