Kuveyt Türk’te Kariyer


26 Temmuz 2021 pazartesi günü “Kuveyt Türk’te Kariyer” başlığı altında öğrenci ve mezunlarımızın iş hayatına geçiş ve Kuveyt Türk bünyesinde çalışma şartları noktasındaki soru işaretlerini gidermek ve fikirlerini netleştirmek üzere Kuveyt Türk’te İK İş Ortağı olarak çalışan Muhammed Ali Erdoğan Bey ve Rukiye Bozoğlu Hanım’ı ağırladık.


Sunum eşliğinde Dünya’da ve Kuveyt Türk’te Katılım Bankacılığının genel durumu, Katılım Bankacılığının tarihsel gelişim süreci ve Kuveyt Türk’ün ortaklık yapısı incelendi.


Kuveyt Türk’ün başarıları ve aldığı ödüllerden bahsedilerek Ar-Ge Merkezleri dahilindeki faaliyet ve imkanlar çerçevesinde özellikle Lonca Girişimcilik Merkezi özelinde genel bir değerlendirme yapıldı.


Kuveyt Türk’teki çalışma ortamı ve koşullarından bahsedildi. Bankacılık ve Yaşam Üssü olarak adlandırılan merkezde ne gibi imkanların mevcut bulunduğuna ve yeni çalışanları nelerin beklediğine değinildi.

Kuveyt Türk bünyesindeki kariyer alanları ve öğrencilere ve mezunlara yönelik mevcut programlar (Bankada Kampüs, Tekno Kampüs, Kaşif; Management Trainee, TechTalent) incelendi ve Kuveyt Türk’e başvuru için oluşturulan Katıl Bize adlı platformdan bahsedildi.


Sunum sonrasında soru-cevap faslına geçilerek öğrenci, mezun ve Kuveyt Türk’te kariyer fırsatı hakkında izleyicilerin Kuveyt Türk ve Kuveyt Türk’te Kariyer konularındaki soruları cevaplandı.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.