Liderler Kahvesi’nde “Paranın Yeniden İcadı ve Finansal Teknolojiler”i Konuştuk!

8 Mayıs Çarşamba günkü “Liderler Kahvesi” serimiz kapsamında KATAR- Hamad bin Khalifa Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan’ı vakıf merkezimizde ağırladık.

BOUN (Ekonomi ’99) mezunu Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan’ın araştırma alanları arasında; Uluslararası Finans ve Ticaret, Politik İktisat, Büyüme ve Kalkınma, İslami Finans ve İslam Ekonomisi vb. konular yer almaktadır. Etkinliğimiz kapsamında da araştırma alanlarının ışığında “Paranın Yeniden İcadı ve Finansal Teknolojiler”i üzerine bir sunum gerçekleştiren Aysan, katılımcılarımıza; blockchain, kripto para birimleri ve CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) konularında samimi ve bilgilendirici bir paylaşım gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, sunum içeriğinde dünyanın çok hızlı değiştiğini ve gelecekle ilgili öngörüler konusunda ciddi çalışmaların yapılması gerektiği yönünde katılımcılara tavsiyelerde de bulundu.

Liderler Kahvesi serisindeki amacımız farklı sektörlere, farklı yaşanmışlıklara liderlik etmiş konuklarımızı siz değerli öğrencilerimizle buluşturmak ve sizlere farklı bakış açıları kazandırmaktır.

Liderler Kahvesi serimizin gelecek oturumlarında görüşmek üzere.

Fotoğraf & Haber Metni: Oğuzhan Sayın Uluslararası Ticaret 1. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.