Mezun Buluşması: Geçmişten Gelen Bağlar, Geleceğe Yolculuk

Geçmişten gelen bağları güçlendirmek ve yeni anılarla dolu bir geleceğe doğru yolculuğa çıkmak için 6 Şubat Salı günü mezunlarımızla vakıf merkezimizde bir araya geldik.

Bu özel etkinlikte, mezunlarımızın başarılarına yeniden tanıklık ettik ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilik yıllarına dair hatıralarını dinleme fırsatı bulduk. Aynı zamanda, mevcut kariyerlerinde kazandıkları deneyimleri yeni mezunlarımızla paylaşarak, aramızda yeni bağlar kurduk.

Vakıf kurucularımızdan Mustafa Büyükabacı (IE ’84), Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Sırçancı (94 ‘ IE) ve yeni mezunlarımızdan Halime Demirayak (PDR’19) ile birlikte mangalın başında keyifli zamanlar geçirdik. Herkesin birbirine hizmet etme kültürünü deneyimlediği bu etkinlik, vakıf kültürümüzün önemli bir yansıması oldu.

Kahvelerimizi içerken, Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Sırçancı mezunlarımıza vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve ardından her bir mezunumuz kendini tanıttı. Tanışma sırasında, Boğaziçi’ndeki öğrencilik zamanlarına atıflarda bulunarak keyifli sohbetler gerçekleştirdik.

Mezunlarımızı bir araya getirerek, mezuniyet sonrası hayatlarındaki başarılarına tanıklık etmek ve yeni nesil mezunlarımızla iletişim kurmak için bu tür buluşmaların büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Kıdemli mezunlarımız ile taze mezunlarımız arasındaki deneyim aktarımını ve ilişkileri geliştirmek adına daha fazla buluşmamız gerektiği konusunda hemfikir olduk. Mezunlarımızın sahip olduğu kişisel tecrübelerin, vakfımızın gelecek vizyonunu şekillendirmede büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

Etkinliğimiz, her ay düzenli olarak mezun buluşmaları yapılması sözü ile sona erdi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Fotoğraf: Halil İbrahim Çetinkaya – Uluslararası Ticaret Bölümü, 4. Sınıf Öğrencisi

Haber Metni: Sümeyya B. Yılmaz – Kimya Mühendisliği Bölümü, 2017 Mezunu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.