Mucitler Atölyesi Küçük Mühendisler Programıyla Çocuklarımız Hem Öğrendiler Hem Eğlendiler

Hafta sonları kısıtlama günlerinde çocuklarımızın kaliteli zaman geçirmeleri için alternatif olabilecek içerik sunan ve Mucitler Atölyesi tarafından hazırlanan “Küçük Mühendisler Programı”nı 16 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında mezunlarımızın farklı yaş grubundaki çocuklarıyla gerçekleştirdik.

Zoom üzerinden online olarak 4 hafta sonu boyunca düzenlenen çalışmalarda pandemide evde kalma süreleri artan çocuklarımızın zamanlarını faydalı etkinliklerle değerlendirmelerinin yanı sıra üretmenin keyfini yaşamaları ve teknolojinin olumlu kullanımını birebir tecrübe etmeleri amaçlandı.

Tecrübeli eğitmen eşliğinde 4-6 yaş grubuyla Hoverboard, Denge Kuşu, Temizlik Robotu, Periskop, 7-9 yaş grubuyla Ahşap Işıklı Ev, Balon Araba, Ressam Robot, Mancınık ve 10-12 yaş grubuyla Mors Kod, Gravity Toy, Yüzük Alarm, Da Vinci Köprü etkinliklerimizde çocuklarımız hem yeni şeyler öğrendiler hem de keyifli vakit geçirdiler.

Etkinliklere ilgi gösteren meraklı küçük kardeşlerimize ve bizim için bu programı hazırlayan Mucitler Atölyesi’ne teşekkür ediyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.