Okulumuz Mezunlar Ofisi’nin Düzenlediği Mezun Dernekleri Tanışma Toplantısına Katıldık

23 Ekim Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Oryantasyon Günleri kapsamında 2020 girişli öğrenciler için düzenlenen Mezun Dernekleri Tanışma Toplantısında BYV olarak yeni Boğaziçililer ile bir araya gelme fırsatı bulduk.

18.30-19.00 saatleri arasında gerçekleşen toplantıya Mütevelli Heyeti Başkanımız Halim Sırçancı, Öğrenci ve Mezunlarla İlişkiler Komisyonu (ÖMİK) Başkanımız Maşite Naimoğlu ve ÖMİK üyemiz Ayşegül Korucu konuşmacı olarak katılarak yeni öğrencilerimize Vakfımızı anlattılar.

Oturumda ilk olarak konuşan Başkanımız Halim Sırçancı sözlerine Boğaziçi Üniversitesini yeni kazanan arkadaşlarımızı tebrik ederek başladı. Sırçancı, hem İstanbul’da hem de Boğaziçi gibi bir üniversitede eğitim görecek olmanın önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek bu fırsatı olabildiğince iyi değerlendirmek gerektiğine vurgu yaptı.

“Üniversite süreci yaş olarak karakterimizin, kişiliğinizin bir anlamda olgunlaştığı, şekillendiği bir dönem denk geliyor. Bu dönemde zihnimizi, kalbimizi neyle doldurursak hayatımız boyunca bir anlamda bu sermayeyi tüketmiş olacağız. Onun için bu süreci maksimum fayda elde ederek geçirmeye gayret etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Akademik başarı ve iyi bir diploma gerekli ama hayatta başarılı olmak için yeterli değil.” diyen Halim Sırçancı kişinin kendisini çok boyutlu olarak geliştirebilmesi için gerek okuldaki kulüp faaliyetleri, sosyal projeler gerekse vakıf-dernek gibi kurumlarım çalışmalarında yer almasının öneminin altını çizdi.

Halim Bey’in ardından ÖMİK Başkanımız Maşite Naimoğlu ve ÖMİK üyemiz Ayşegül Korucu da komisyonlarımız eliyle yürüttüğümüz faaliyetlere değinen bir sunum gerçekleştirdiler. Öğrencilik yıllarında pek çok etkinliğimizin düzenlenmesinde görev almış olup mezuniyetleri sonrasında da icracı komisyonlarımızdan birinde yer almaya devam eden konuşmacılarımız, bu süreçlerin kendilerine olan katkılarına işaret ederek tüm yeni öğrencilerimizi Vakfımızı takip edip faaliyetlerimize katkı sunmaya davet ettiler.

Son söz olarak Başkanımız Halim Bey gençlerin enerjisi, zekâsı ve yeteneklerinden büyüklerin alacağı, öğreneceği şeyler olmasının yanı sıra büyüklerin tecrübe ve bilgilerinden gençlerin alacağı şeyler olduğundan hareketle çift taraflı etkileşime vurgu yaparak farklılıklara açık, önyargısız olan herkesi Vakfımıza davet etti.

Verimli geçen etkinlikte bizlere bu imkânı sunan ve Yeni Boğaziçililerle buluşmamıza vesile olan okulumuzun Mezunlar Ofisi’ne teşekkür ediyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.