“Orada Yaşam Nasıl?” Serimiz Erasmus & Exchange Programlarını Ele Aldığımız Buluşma İle Başladı

Yeni etkinlik serimiz “Orada Yaşam Nasıl?” ile yurtdışında yaşamış ya da yaşamaya devam eden mensuplarımızı programımıza davet ediyor ve merak ettiklerimizi onlara soruyoruz.

27 Kasım Cuma akşamı gerçekleşen serimizin ilk programında,  özellikle öğrencileri yakından ilgilendiren öğrenci değişim programları Erasmus ve Exchange’i konuklarımız Muhammed Emin Güre (Bilgisayar Mühendisliği ’19), Gizem Akarsu Sesli (PDR ’20) ve Ömer Kuzucu (İşletme ’19) ile konuştuk.

Vakfımızın Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM) Başkanı Mehmet Emin Sağan’ın (PDR’ 19) moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte konuklarımızın yurtdışı eğitimini tecrübe etmenin getireceği farklı bakış açılarını kazanmak, tek başına yaşamayı deneyimlemek, akademik anlamda gelişmek ve farklı kültürleri tanıma maksatlarıyla gerçekleştirdikleri yolculukları, samimi bir sohbetle ayrıntılı olarak ele aldık.

Amerika’daki Oklahoma Üniversitesi ve Kanada’daki Victoria Üniversitesi özelinde Exchange’e değindiğimiz sohbette Erasmus’a da Hollanda’daki Utrecht Üniversitesi özelinde değindik.

Konuklarımızın yurtdışı eğitime karar verme süreçleri, okul seçiminde dikkat ettikleri hususlar, başvuru prosedürleri, ders seçimleri, konaklama ve başlıca konulardan olan bütçe hakkında ayrıntılı bilgiler verdikleri sohbette, eğitim gördükleri adı geçen okulların akademik ve sosyal yaşam açısından değerlendirmesi de yapıldı.

Programa katılan öğrencilerimizin merak ettikleri soruları da cevaplayan konuşmacılarımıza bu samimi sohbet için teşekkür ediyoruz.

Programımızın geniş halini Youtube linkinden izleyebilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.