Öykü Atölyesi Dördüncü ve Son Oturumunu Tamamladı

Öykü Atölyesi, 25 Kasım günü gerçekleşen final oturumunun ardından sona erdi. Özlem Metin Hanım’ın rehberliğinde gerçekleşen atölye, öykü yazma serüveninde katılımcılara pek çok önemli konuyu ele alma fırsatı verdi. Öykü yazma tutkusunu derinleştirmek ve yazma becerilerini geliştirmek isteyenler için önemli bir deneyim sunuldu.

Atölye boyunca katılımcılara öykü yazma sürecinde gerekli olan temel bilgiler ve uygulamalı örnekler sunuldu. İlk oturumda yazma motivasyonu, ilham kaynakları, başlangıçlar ve girişler üzerine odaklanıldı. Ardından, anlatıcı ses, karakter inşası gibi temel konular ele alındı. Üçüncü oturumda ise olay örgüsü, zaman, mekân ve diyaloglar üzerine yoğunlaşıldı.

Final oturumunda, öyküde “tek etki” olgusuna, katılımcıların yazma sürecinde belirsizliklerle başa çıkma yollarına ve metinlerinde rafineleşmeyi nasıl sağlayabileceklerine dair görüşler sunuldu. Belirsizliklerin ve boşlukların metne katkısı tartışıldı. Ayrıca, öyküdeki final yazımında alternatif yaklaşımlar ve ünlü yazarların tavsiyeleri katılımcılarla paylaşıldı.

Atölye boyunca isteyen katılımcılar kendi yazdıkları metinleri Özlem Hanım’la paylaşarak, ondan geri dönüş aldılar. Anlatılan her konuyla ilgili örnekler paylaşıldı. Böylece her konu detaylı örnekler ve pratik bilgilerle desteklendi. Atölyenin dördüncü ve son oturumu, katılımcıların soruları ve bu soruların cevaplanması ile son buldu.

Başta Özlem Metin Hanım’a ve tüm katılımcılara bu zengin deneyim için teşekkür ederiz. Yaratıcılık ve keşiflerle dolu başka etkinliklerde buluşmak üzere!

 

Haber & Fotoğraf: Muhammed Berat Kengil – İşletme Bölümü, 3. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.