PERSPEKTİF YÖNETİM SEMİNERLERİ-1

GİRİŞİMCİLİK YÖNETİMİ

Bu yıl Perspektif’in ilk semineri 23 Aralık Cuma günü saat 19.00 da Vakıf Merkezinde hibrit sistemde gerçekleşiyor.

“Girişimcilik Yönetimi” başlıklı seminerde FigoPara ve Trendbox Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bilgen’i, Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Grup Müdürü Selman Ortaköy’ün moderatörlüğünde misafir ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji çözümlerinden Figopara’nın hikayesini birinci ağızdan dinlemeye hazır mısınız? Başarılı bir girişimin sahne arkasında hangi zorluklar, stratejik dönemeçler, kritik kader anları yaşandı? Fintek ekosisteminde yaşanan son gelişmeler… ve gelecek vizyonu…

Ahmet Bilgen
Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Bilgen, 1970 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında SAP alanında Teknoloji Danışmanı olarak SAP ve ERP yazılımları alanına giriş yaptı. Bu dönemde 50’den fazla büyük ERP projede görev aldı. 1999 yılında, dört arkadaşıyla, SAP ve ERP sektöründe başarılı bir girişim olan FIT Solutions’ı kurdu. Hâlen FigoPara ve Trendbox bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren Bilgen, hem yatırımcı hem de işveren olarak farklı ülkelerde şirketler kurdu. 2015 yılında melek yatırımcı lisansı alan Bilgen, bugüne dek 10’dan fazla girişime yatırım yaptı. Kendisi hâlen KKTC Cumhurbaşkanlığı Girişimcilik Komitesi Başkanlığı ve KKTC Girişimcilik İnisiyatifi Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Saygılarımızla,

BYV-Yönetim Kültürü Komisyonu (YKK)

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.