Sabah Namazı Buluşmalarında Büyük Selimiye Camiindeyiz!

12 Mart Pazar günü Büyük Selimiye Camiinde Buluşuyoruz!

Sabah Namazı Programımız için Osmanlı baroku diye adlandırılan üslûbun karakteristik binalarından biri olan Büyük Selimiye Camiinde buluşuyoruz. III. Selim tarafından Üsküdar’daki Kavak Sarayı arazisinde yaptırılan külliye, binalarının çeşitliliği ve kapsamı ile geleneksel sultan külliyesi anlayışının dışındadır. Tamamı III. Selim inşa edilen Selimiye Camii, yanında mektep, Nakşibendî zâviyesiyle içinde mescid (Küçük Selimiye Camii), dârüttıbâa, hamam, doksan yedi dükkân, on mesken, meşruta, dört çeşme, kerestehane, mumhâne, beş boyacı ile bir iplik ağartıcılar yeri, kırk sekiz-kırk dokuzar odalı yedi ayrı sandalcılar (ipekli dokuma) hanı, pınar esnafı hanı ve francala fırını yaptırılmıştır.

12 Mart Pazar günü tarihi Büyük Selimiye Camii davetlisiniz. Sabah Namazı eda edildikten sonra Camiinin tarihi hakkında Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak bizlere rehberlik edecek, ardından kahvaltı yapılacaktır.

Gidiş ve dönüş için Kuzey Kampüsten servisimiz vardır. Programımıza tüm mensuplarımız davetlidir.

İrtibat no: 506 154 88 33 Ebranur Uzun

Katılım teyidi vermek için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

NOT: Servisimiz Kuzey Kampüs girişten saat 05.50 itibariyle hareket edecektir. Lütfen en az 10 dk öncesinde servis alanında bulununuz

Saat
Program Akışı
05.50 İmsak & Kuzey Kampüs Girişten Hareket
06.20 Büyük Selimiye Camii’nde Sabah Namazı
07.00 Büyük Selimiye Camii’nin Tarihi Hakkında Bilgilendirme
08.00 Kahvaltı
10.00 Servis Hareket (Kuzey Kampüs Varış)

 

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu (ÖİK)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.