Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde Sabah Namazı ve 2. Yeditepe Bienali Gezi Programı için Buluştuk

Öğrenci İşleri Komisyonu ve Fikir-Sanat-Medeniyet Komisyonlarımızın işbirliğinde mezun ve öğrencilerin buluştuğu sabah namazı ve 2. Yeditepe Bienali gezi programı 6 Mart Pazar günü gerçekleştirildi.

Katılımcılar sabah namazını Sümbül Efendi Cami’nde kıldı. Ardından Belgradkapı Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı yapıldı. Gezinin ikinci durağı 2. Yeditepe Bienali mekânlarından Yedikule Hisarı oldu. Mezunlarımızdan ve vakıf mensuplarımızdan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, mekânın tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Süleyman Kızıltoprak Hisar’ın yapılış gayesinden, tarih boyunca hangi amaçla kullanıldığından, Hisar’ın şahit olduğu tarihi olaylardan bahsetti. Bienal rehberi de eserler ve sanatçılar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Yedikule Hisarı’ndan sonra Nuruosmaniye Cami Külliyesi’ne bağlı ve Bienal’in bir başka mekanı olan Mahzen’e geçildi. Katılımcılar, Mahzen turundan sonra Nuruosmaniye Camii’nde öğle namazını kıldı.

Gezi programımız, Eyüp Sultan Camii’nde sonlandı. Namazdan önce katılımcılar “güveç” ile geziye kısa bir yemek molası verdi.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.