PYSP’nin kapanış oturumunda tecrübe, dinamizm ve coşku vardı…

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenime devam eden ve yeni mezun olmuş yönetici adaylarına kariyerlerini daha sağlıklı planlayabilmeleri, çalışma hayatında ihtiyaç duyacakları gerekli bilgi ve becerilerle donatılmaları ve iş dünyasındaki yoğun rekabet ortamına daha iyi hazırlanmaları için destek olmak amacıyla bu sene üçüncüsünü düzenlen Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programı, 10 Haziran Salı günü düzenlenen PYSP Kapanış Oturumu ve Sertifika Dağıtım Merasimiyle sona erdi.
PYSP’nin kapanış oturumuna mezunlar ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
BYV Mütevelli Heyeti Üyesi, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Lojistik Direktörü Halim Sırçancı’nın yönetiminde gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak BYV Kurulucular Kurulu Üyesi, Tohum Holding Yönetim Kurulu Üyesi Davut Şanver (BÜ İşletme 1983) ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı Gelir Yönetim Başkanı Sami Alan (Endüstri Mühendisliği 1988) katıldı.
Halim Sırçancı, programda ilk olarak THY’nin genç yöneticilerinden Sami Alan’a söz verdi. Sami Bey konuşmasında öğrenci arkadaşların mutlaka hedeflerini belirleyip o hedeflere ulaşmak için çaba göstermelerinin gereğine işaret ederek, katılımcılara belirli bir alan üzerinde yoğunlaşmalarını, çok çok çalışmalarını ve en az bir alanda uzman olarak kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti.
Daha sonra ise BÜ İşletme 1983 mezunu ve Tohum Holding Yönetim Kurulu üyesi Davut Şanver bir konuşma yaptı. Hem bir müteşebbis, hem de profesyonel yönetici olan Davut Bey, 25 yıla yaklaşan iş hayatı tecrübelerini katılımcılara aktardı. İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği’nin kurucularından olan Davut Şanver, iş hayatında etik davranışın önemini vurguladı.
Son olarak ise Endüstri Mühendisliği 1994 mezunu ve BYV Mütevelli üyesi Halim Sırçancı PYSP’nin kapanış konuşmasını yaptı. Programın sıradan bir kariyer geliştirme programı olmadığına değinen Halim Bey, katılımcılara farklı duruş ve erdemli tavırlarıyla kendilerini diğer insanlardan ayırmaları tavsiyesinde bulundu…
Kapanış Oturumunun konuşmacılarına PYSP2008 hatırası olarak vakıf yöneticileri tarafından hediyelerin takdim edilmesinin ardından Sertifika Dağıtım merasimine geçildi.
Mütevazı bir seromoniyle BYV Mütevelli Heyeti başkanı Tuncay Dinç, Sertifika programı koordinatörü Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ve kapanış oturumuna katılan mezunlar tarafından PYSP-2008’i başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
Geride 2 aylık bir PYSP maratonu, zevkli seminerler ve güzel dostluklar ve tahattur zevki kaldı…
İsmail Benli
İşletme-3 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.