Temel Hazıroğlu ile “Sezai Karakoç ve Dirilişi Anlamak” Kitap Tahlil Atölyesi Başladı!

Kitap tahlil atölyesinin ilk programı Sezai Karakoç’un “İslam” adlı kitabının tahlili ile başladı. Temel Hazıroğlu öncelikle Sezai Karakoç’un hayatının ilk yıllarından ve onu bu kitabı yazmaya iten sebeplerden bahsederek o düşüncelerin nasıl doğmuş olduğunu anlamlı bir şekilde gözler önüne serdi. Sezai Karakoç’un doğduğu, yaşadığı ve okuduğu yerleri üstadın hatıratlarından da yararlanarak anlattıktan sonra Sezai Karakoç’un kendi deyimiyle “ Ben dört yıkılmışlık içine doğdum” sözündeki dört yıkılmışlıktan kastın ne olduğunu açıkladı ve bu dört yıkılmışlığa gereken dört yükseliş ile sözlerine devam etti.

Temel Hazıroğlu hocamızın Sezai Karakoç ile yakın tanışıklığı olması hasebiyle “Sezai Karakoç nasıl biriydi?” sorusu üzerinde de durarak edebî eseri bütüncül bir bakışla inceleme fırsatı bulmuş olduk.

Sezai Karakoç’un Necip Fazıl Kısakürek ve Yedi Güzel Adam ile ilişkisi üzerinde duran Temel Hazıroğlu, sözlerine İslam kitabında önemli bulduğu yerler hakkında konuşarak devam etti. Bu kısımda atılımcılarımızın soruları ve fikirleri ile tahlilimiz sohbet havasında devam etti.

Programımıza kayıtlar devam etmektedir. Atölyenin diğer programlarına katılmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir sonraki hafta görüşmek üzere!

Fotoğraf ve Haber Metni: Esra Nur Bayram – PDR, 2. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.