Uluslararası Ticaret Mezun-Öğrenci Buluşması Vakıf Merkezinde Gerçekleşti

31 Mart Perşembe günü vakıf merkezinde gerçekleşen Uluslararası Ticaret Mezun-Öğrenci Buluşmasında BİM Birleşik Mağazalar A.Ş İç Denetçi Fahri Yetim, Kastamonu Entegre İştirakler Mali İşler Grup Müdürü Seyfettin Uğuz ve Codeway Studios Lead Product Manager Adem Yavuz Yılmaz ağırlandı.

31 Mart Perşembe günü vakıf merkezinde gerçekleşen Uluslararası Ticaret Mezun-Öğrenci Buluşmasında öncelikle öğrenci arkadaşlarımız kendilerini tanıttı ve sonrasında konuklarımızdan Kastamonu Entegre İştirakler Mali İşler Grup Müdürü Seyfettin Uğuz kendi hayat hikayesine değindi. Mezuniyetinden itibaren Hayat Holding bünyesinde çalıştığını aktaran Uğuz, Uluslararası Ticaret mezunlarının finans, muhasebe, pazarlama vb. çok farklı iş kollarında kendilerine yer edinebileceklerini aktardı. Bu anlamda öğrencilik yıllarında yapılan stajların öğrenciler için çalışmak istedikleri alanları bulmakta bir yol haritası niteliğinde olduğunu ve en azından sevmedikleri alanları görebileceklerini, eleme şansı yakalayabileceklerini aktardı.

Bir diğer konuğumuz BİM Birleşik Mağazalar A.Ş İç Denetçi Fahri Yetim, paylaşımlarında kendi hayat hikayesinden kesitlere yer verdi. Pek çok alanda deneyime sahip olan Yetim, farklı alanlara şans tanımanın önemine değindi.

Codeway Studios Lead Product Manager Adem Yavuz Yılmaz ise üniversitesini 3 yılda bitirdiğini ve bunu neden öncelediğini aktardı. Çalışma hayatında geliştirme yapabileceği alanları tercih ettiğini ifade eden Yılmaz, öğrenci arkadaşlarımıza uzun dönemli staj yapmayı önerdi; kısa dönem stajların alana dair bilgi edinme noktasında yetersiz gelebileceğini ifade etti.

Mezunlarımızın deneyimlerini aktardığı ve ilgi alanlarına yönelik tavsiyelerde bulunduğu programımız öğrenci arkadaşlarımızın soruları ardından sona erdi.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.