Yazar Ali Emre ile “Akif’in Gençlik ve Gelecek Tasarımı: Asım’ın Nesli” Programı Vakıf Merkezimizde Gerçekleştirildi

21 Mart Salı günü “Akif’in Gençlik ve Gelecek Tasarımı: Asım’ın Nesli” programında şair ve yazar Ali Emre, yeni kitabı Mehmet Akif üzerinden tarihsel bir bakışla önemli şahsiyetleri ele aldı.

Ali Emre konuşmasına, dünya üzerindeki bütün mazlumların sömürü düzenlerinin altında ezilmemesi için bizlerin büyük gayret sarf etmesi gerektiğini ve bu dünyadaki sınavımızı ancak bu bitmeyen emekle verebileceğimizi belirterek başladı.

Kendi dönemlerinde kilit noktalarda önemli görevler üstlenen ve hayat hikâyesiyle etkilerini halen hissettiren Şerife Bacı, Nureddin Zengi, Selahattin Eyyubi ve Baybars gibi şahsiyetlere de değinen Emre, önemli şahsiyetlerin tarih sahnesinde bulundukları yeri ve onların hayatlarından kendi hayatlarımıza örnek teşkil edebilecek kısımlara değindi.

Konuşması boyunca adil olmayı, kıymetli bir duruş sergilemeyi, tereddüt etmeden yardıma koşmayı ve insani değerlere bağlı olmayı vurgulayan Emre katılımcı arkadaşlarımızın sorularına da yanıt verdi. Program sonrası Vakıf Başkanımız Halim Sırçancı hediye takdim etti ve ardından Emre, yeni kitabı Mehmet Akif’i bizler için imzaladı.

Değerli konuğumuza konuşması için ve katılım sağlayan arkadaşlarımıza ilgileri için teşekkür ederiz.

Fotoğraf: Şeyma Kütükçüoğlu – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, 3. Sınıf Öğrencisi

Haber Metni: Nazlı Nesibe Kılıçoğlu – Türk Dili ve Edebiyatı, 1. Sınıf Öğrencisi

Hatice Sıla Gül – İşletme, Hazırlık Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.