Yeni Boğaziçililer Boğaziçi Konak’ta Buluştu!

Okulumuza yeni katılan arkadaşlarımızla hem tanışıp hem de onlarla Boğaziçili olmanın püf noktaları, zorlukları ve avantajlarını konuşmak üzere 26 Eylül Perşembe günü Boğaziçi Konak’ta bir araya geldik.

Arkadaşlarımız Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu Elif Kübra Yıldırım, İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği 4’üncü sınıf öğrencisi Merve Kılıç, İşletme bölümü mezunu Ömer Kuzucu, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu Mehmet Emin Sağan ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu Muhammed Emin Güre yönetimindeki etkinlikte Kurucular Kurulu Üyemiz Sadık Yener de bizleri yalnız bırakmadı.

Programımıza katılan öğrencilerle tanışılıp ısınma oyunlarımızla kaynaştıktan sonra okulumuzdaki hazırlık sürecini etraflıca ele aldık. Okulda hakim olan yarı İngilizce yarı Türkçe dil, hocalardan beklentiler, remedial-irregular olmanın zorlukları ve hazırlık bittikten sonra İngilizce öğrenmenin bitmeyeceği, öğrencilerin kendilerini özellikle geliştirmelerinin önemi üzerinde durduk.

Öğrenim süresince mutlaka alınması gereken dersler ve yapılması gereken aktiviteler(klasik müzik konserleri, sanat dersleri vb.) hakkında tavsiyelerde bulunduğumuz Boğaziçi 101 etkinliğimizde Exchange, Erasmus ve Yüksek Lisans hakkında da bilgilendirmelerde bulunduk.

Yeni Boğaziçililere okulumuz içindeki manevi değerimiz Şehitlik Dergahı’nı tanıttık.

Kurucular Kurulu Üyemiz Sadık Yener (İşletme 80’) ise 5 yıldan bu yana sürdürdüğümüz BYV Hamilik Okulu hakkında bilgiler verdi. İnsanın sürekli kendini geliştirmesi gerektiğine dikkat çeken Yener “Elbette zaman zaman zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Fakat çözüm yolları bulmak sizin elinizdedir.” telkininde bulundu.

Boğaziçi 101 katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasıyla son buldu.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.