Yeni Öğrencilerimize Güney Kampüsü Tanıttık

Burada, elinizi tutan ilk eliz !

gezi4

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanarak ülkemizin bu güzide üniversitesinde lisans öğrenimine başlamış olan öğrencilerimizle BÜ Güney Meydan ve Rumelihisarı tanıtım gezimizi gerçekleştirdik. Yaklaşık 150 yıllık geçmişe dayanan köklü varlığıyla yerleşkesinde tarihi yapılarla birlikte mimari değerleri bir arada barındıran Boğaziçi Üniversitesi’nin boğaza nazır görsel nimeti ise dillerde tatlı bir pelesenk olmuştur. Gerek İstanbul’da ikamet eden gerekse Anadolu’nun dört bir yanından gelerek İstanbul’u en güzel yerinden tanımaya başlayacak olan öğrencilerimizle Boğaziçi Üniversitesi’ne has bu güzellikleri birlikte müşahede ettik.

Tanıtım gezimizde bizlere Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Genel Sekreteri Hatıra Şenkon Bey rehberlik etti. Sayın Şenkon, fakültedeki 35 yıllık kariyeriyle dünden bugüne uzanan şahitliğini henüz yolun başında bulunan genç arkadaşlarımızla paylaştı.

gezi3

Güney Kampüs’te Fen-Edebiyat Fakültesi önündeki steplerden başlayan yolculuğumuz Mühendislik Fakültesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Natuk Birkan Binası, Konferans ve Konser Merkezi (BTS), Öğrenci Faaliyetleri Binası gibi çoğu 19. yy’da inşa edilen kâgir yapıların tanıtımıyla devam etti. Gezinin sonunda, yolun Rumelihisarı’na inen kısmına geldiğimizde ise bizleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün film karelerine sık sık yansıyan eşsiz yakın görünümü karşıladı.

Üniversite içerisindeki seyrimizin tamamlanmasıyla birlikte Rumelihisarı Kale Kapısı yolunu takip ederek Hisar Kampüsü’nün yanı başında bulunan Boğaziçi Konak’a geldik. Yeni öğrencilerimizle burada daha yakından tanışıp kaynaşma imkanı bulduk. Vakıf tanıtım filminin izlenmesinin ardından Vakıf Başkanımız Haluk Dortluoğlu öğrencilere “Hoşgeldiniz!” dedi ve “Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın, üniversite yaşamları boyunca ve sonrasında maddi-manevi desteğiyle ve daha başarılı bir hayat sağlamalarına yönelik donanımsal eğitimleriyle kendilerine daima destek olacağını” belirtti.

gezi23

Kurucular Kurulu üyemiz Sadık Yener’in ve Mütevelli Heyeti Üyemiz, ÖMİK Başkanı İsmail Benli ve ÖMİK Bayanlar Sorumlusu, Mütevelli Heyeti Üyemiz Ayşegül Gelmiş Hanımefendi öğrencilerimizle tanışarak “Vakfımıza hoşgeldiniz!” diyerek, bu başlangıcın kendileri için hayırlı olması temennisinde bulundu. Program, öğrencilerimizin gerek vakfımız gerekse okul hakkındaki sorularının cevaplanmasının ardından yemek ikramıyla son buldu.

Günün sonunda bizler yeni yüzlere aşina olmanın, tutacağımız yeni eller bulmanın, yeni dostlar ve yol arkadaşları kazanmanın mutluluğu içerisinde idik. Öğrencilerimiz ise bu koca şehirde tanıdık bir yüz görmenin, tanıdık bir ses duymanın, her anlamda yaslanabilecekleri bir dayanak bulmanın mutluluğunu yüzlerine yansıtmışlardı.

Besmelesi çekilen bu yolculuk hepimiz için hayırlı ve bereketli olsun.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.