Zeytinburnu’nda Unutulmaz Bir Gün: Semiha Şakir Huzurevini Ziyaret Ettik

15 Aralık Cuma günü Zeytinburnu ilçesinde gerçekleştirdiğimiz huzurevi ziyaretimiz, öğrencilerimizin ve huzurevi sakinlerinin unutulmaz anılar biriktirdiği sıcak bir buluşmaya dönüştü.

Bu anlamlı etkinlikte gençlerimizin büyüklerimizle bir araya gelerek değerli tecrübeler paylaşmasına ve kuşaklar arası bilgi deneyim aktarımına olanak tanıdı. Etkinliğimiz, öğrenci ve mezunlarımızın, huzurevi sakinleriyle güzel bir gün geçirmelerine vesile oldu.

Günün Huzur Dolu Anları:

Etkinliğimiz, Zeytinburnu ilçesindeki büyük hayırsever ve iş insanı Semiha Şakir’in Türkiye Cumhuriyetine bağışladığı ve kendi adını taşıyan huzurevinde gerçekleşti. Yaşlılarımızın sevgi ve tecrübeleriyle gençlerimizin enerjisi bir araya gelerek, güzel bir etkileşim ortaya çıkardı.

Öğrencilerimizin Duygusal Deneyimleri:

Öğrencilerimiz, huzurevi sakinleriyle yapılan aktivitelerde anlamlı deneyimler yaşadılar. Yaşlı büyüklerimizin hayat hikayelerini dinlemek; onların tecrübelerinden hayatlarına damıttıklarını öğrenmek ve birlikte geçirilen zaman, etkinliğin en özel anları arasındaydı.

Ayrıca öğrencilerimiz ney eşliğinde Türk müziğinin klasik örneklerini büyüklerimizle birlikte icra ettiler.

Salahiyetli bir mecliste bir arada olmanın verdiği saadette emeği geçen Aile ve Sosyal Bakanlığımız başta olmak üzere İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bir araya gelerek, birbirimize ve kalplerimize dokunarak geçirdiğimiz bu anlamlı ziyaretlerimiz gelecek etkinliklerde de devam edecek.

Haber : Galip Genç – Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 2020 Mezunu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.