ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da Eğitim, Yaşam ve Kariyer Hayatını M. Fatih Yorulmaz ile Orada Yaşam Nasıl’da Konuşuyoruz

25 Mayıs Salı akşamı saat 21.00’da düzenleyeceğimiz Orada Yaşam Nasıl? programımızda Albaraka Türk Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih Yorulmaz Bey’i misafir ediyoruz.

Fatih Bey’le ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da Eğitim, Yaşam ve Kariyer konularında sohbet edeceğimiz etkinliğimize davetlisiniz.

Sohbetimizin içeriğinde öne çıkan hususlar şunlar olacak:

Yurt dışında eğitim ve kariyerde dikkat edilecek hususlar nelerdir? ABD, Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı kültürlerde çalışma hayatı ve yaşam nasıldır? Yurt dışında aile hayatı ve özel yaşamı sürdürmenin zorlukları nelerdir? Yurt dışına çıktıktan sonra Türkiye’ye temelli dönme kararını verirken neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Programa ait ZOOM linkinin size iletilebilmesi için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

MEHMET FATİH YORULMAZ

1980 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden 3,5 senede 3.’lükle mezun oldu. 2002 yılında Georgia Institute of Technology’den mühendislik yüksek lisansını Yüksek Onur Belgesiyle aldıktan sonra Atlanta’da gökdelen tarzı yapıların mühendislik tasarımlarında rol aldı. 2005 yılında Cidde’deki İslam Kalkınma Bankası’na katılarak Afganistan, Pakistan ve Sudan gibi ülkelerde proje yöneticiliği yaptı. 2007’de ABD’ye dönerek Harvard Business School’da işletme yüksek lisansını (MBA) Yüksek Şeref Öğrencisi olarak ilk %5’te tamamladı. Sonrasında Boston Consulting Group’un Boston ve İstanbul ofislerinde finans sektörünün önde gelen şirketlerine yönetim danışmanlığı hizmeti verdi. Ardından Türk Telekom’da Genel Müdür Danışmanı ve TTNET’de Pazarlama, Satış ve İş Geliştirmeden sorumlu Kıdemli Direktör görevlerinde bulundu. 2014 yılında İslam Kalkınma Bankası’nın özel sektör kolu olan ICD’de kredi tahsis biriminde Orta Asya ve Türkiye’den sorumlu yönetici olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında uluslararası bir fintech girişimi olan Compare Europe Group’un Ülke Yöneticisi olarak Türkiye ofisini kurdu. 2017 yılında Albaraka Türk’e Genel Müdür Danışmanı olarak katılan Mehmet Fatih Yorulmaz, Temmuz 2020’den itibaren Albaraka Türk’te Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

İş hayatı dışında en büyük ilgi alanları kitaplar, spor, fotoğrafçılık ve kaligrafidir. Kişisel gelişim, psikoloji, felsefe, din, tarih, edebiyat, işletme ve ekonomi okumayı sevdiği başlıca alanlardır. Başarı ve mutluluk üzerine özel kitap çalışmaları ve bazı şiir denemeleri vardır. 23 yıldır düzenli olarak fitness ve koşu sporlarıyla uğraşmakta olan Fatih Yorulmaz’ın diyet ve sağlıklı beslenme hayatında önemli yer teşkil etmektedir.


Platformunuzu seçin ve paylaşın.