Albaraka Garaj Ziyareti

23 Şubat Cuma günü sıradan şirket gezilerine benzemeyen bir ziyaret gerçekleştirdiğimiz Albaraka Garaj’ın kıymetli CEO ve çalışanlarıyla çok keyifli bir gün geçirdik. Etkinliğe kurumun İnsan Kıymetleri Müdürü Kenan Sarıoğlu başkanlığında üç kelime ile kendini anlatma oyunu ile başladık. Kenan Bey İnsan “Kıymetleri”ne yaraşır bir biçimde kendimizi anlayabilmemiz için tek tek sorular sordu ve birbirimizde ortak olan kişisel özellikleri görmemizi sağladı.

albaraka4

Boğaziçi mezunlarımızdan olup şu an orada çalışan İrem Nur Kaya’nın moderatörlüğü ile Albaraka Türk Süreç Yönetimi ve Organizasyon Müdürü Yakup Sezen Bey’i dinledik. Kutlama yapmak için bir arkadaşımızın geçmiş doğum gününü hatırladık, sonrasında Yakup Sezen Bey Albaraka’ya nasıl girdiğini, buradaki imkânları, Big Bang ve diğer programları, büyük çaplı projeleri ve bir katılım bankası olarak Albaraka’yı anlattı.

albaraka3

“Bir banka gezisi nasıl olabilir ki?” sorumuza hiç beklemediğimiz cevaplar almış olduk. Birbirlerini çokça tanıyan iş arkadaşları, başarmak için hiçbir engeli olmayan bir çalışma ortamı ve içten insanlar gördük.

Çalışanlarla olan muhabbetimizde, Avrupa’da bir ilk olarak katılım bankasının içine kurulan garaj- inovasyon merkezinin tüm bankayı nasıl değiştirdiğini gözlemlediklerinden bahsettiler. Bir katılım bankası olarak kurulan ilk start-up merkezi olan Garaj’ı çalışma ortamına girerek görmüş olduk.

İnsanların mutlu olursa yapamayacağı şey olmadığını söyleyen Yakup Bey sözlerini bizlere zamanın değerini bilmemiz gerektiğini vurgulayarak bitirdi.

Soru cevap kısmında faizsiz katılım bankacılığı konusunu dinleyip, görüşlerimizi bildirdikten sonra Albaraka Garaj ziyaretimiz sona erdi.

Haber: Hatice Çağıl-Pdr’20

albaraka5

albaraka2 albaraka1

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.