Aliya Okumaları Başladı

22 Ekim Cumartesi günü, bir Boğaziçi Konak sabahında Aliya Okumaları programımıza başladık. Başlangıcımız tam da Merhum İzzetbegoviç’in vefatının 13’üncü yılını idrak ettiğimiz zaman dilimine tevafuk etti. Ahmet Fevzi Çalışkan ve Fatih Bayram moderatörlüğünde açılışını yaptığımız etkinliğin her ayın 3’üncü Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bundan sonraki oturumlarında Süleyman Gündüz Bey de bize eşlik edecek.

aliya2

Aliya Okumaları’nda merhum İzzetbegoviç’in eserlerini okuyarak çağımızın sorunlarına onun baktığı açıdan bakacak, onun tefekkür ufkuyla dünyanın gündemini irdeleyecek, İslam dünyası ve tüm insanlığın içinde bulunduğu buhran ve çıkmazları aşmak için İslam’ın tek çıkar yol olduğunu bir kez daha tespit etmeye çalışacağız. Bu çerçevede sırasıyla Aliya’nın İslam Deklerasyonu, İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Doğu Batı Arasında İslam ve Özgürlüğe Kaçışım kitaplarını okuyacağız.

aliya1

Aliya’dan tüm Müslümanların; bir adım öte insanlık aleminin alması gereken çok önemli dersler, ibretli hikayeler; hayat ve hakikat dersleri var. Bu derslerden hissemize düşenleri almak üzere grubumuzla her ay Boğaziçi Konak’ta buluşabilmek duasıyla…

 

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.