Ankara iftarında Ramazan Ayının Bereketini Paylaştık

Artık geleneksel hâle gelen ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ankara İftarımız ilahi rahmetin nur olup yağdığı Ramazan-ı Şerif ayının son on gününe adım atıldığı yirminci gününde düzenlendi.

an2019-7

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Çukurambar’da Haar 3 Lounga’da tertip edilen Ankara İftarımız yoğun katılımla gerçekleşti. Mübarek oruç ikliminin bereketinin paylaşıldığı iftarımızda 1980 mezunundan 2018 mezunlarına kadar oldukça geniş bir tabana yayılan katılım gerçekleşti.
Ankara’da ikamet etmekte olan mezun ve mensuplarımızın aileleriyle birlikte iştirak ettikleri programda mezun ve mensuplarımız iftar vesilesiyle hasret giderme imkânını elde etti.
İstanbul’dan Kurucular Kurulu Üyemiz Sadık Yener ve Vakıf Müdürümüz İbrahim Ethem Gören’in de hazır bulunduğu iftar programında yapılan konuşmalarda geride kalan yılın faaliyetlerine ve özellikle Hamilik Okulu çalışmalarımızla Yiğitlik Meydanı hizmetlerimize değinildi.

an2019-1

İftar programında konuşma yapan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek Ankara’da ikamet etmekte olan BÜ mezunlarıyla üniversiteleri nezdinde ortak çalışmalar yapmak için pek çok işbirliği imkânının mevcut bulunduğuna vurgu yaptı.

an2019-8
Kısa konuşmaların ardından çay sohbeti eşliğinde teravih vaktine kadar sürüp giden Ankara iftar sofrası sohbetlerinin öznesinde vakfımızın Ankara’da daha fazla etkinlik gerçekleştirilmesine yönelik temenniler yer aldı.
“En kısa sürede tekrar bir araya gelmek” niyazları arasında rahmet atmosferinde birkaç saatlik sığınma sahnesi hüviyetinde olsa da Ankara iftarımız başladığı gibi huzur ikliminde nihayet buldu.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.