Ankara İftarında Ramazan Ayının Bereketini Paylaştık

10 Haziran Cumartesi günü Ankara’da ikamet etmekte olan mezun ve mensuplarımıza yönelik olarak iftar programı düzenledik. Bu yıl 4’üncüsünü düzenlediğimiz Ankara iftarımızda mezun arkadaşlarımız ve aileleriyle birlikte Ramazan-ı Şerif ayının bereketini paylaştık.

a3

Ahlatlıbel’deki Türk Telekom Evi’nde düzenlediğimiz iftar programı oldukça samimi bir havada gerçekleşti.

Vakıf Başkanımız yaptığı konuşmada vakfımız hizmetlerine dair genel bilgiler aktardı. Birliğe, beraberliğe her zamankinden daha fazlaca ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde safları sıklaştırarak ve daha çok çalışarak her türlü zorluğun üstesinden gelmenin mümkün olduğunu belirtti.

Önümüzdeki dönemde Ankara’da daha yoğun bir faaliyet dönemine girileceğinin müjdesini veren Bahattin Aydın’ın iftara katılan mezun ve mensuplarımıza yönelik bir çağrısı; ricası vardı vardı: “Bu akşam burada iftar vesilesiyle bir araya gelen tüm arkadaşlarımızdan tanımadığı üç arkadaşımızla tanışmasını istirham ediyorum.”

ba

Bahattin Bey’den sonra mensuplarımızdan Prof. Dr. Yusuf Balcı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Büyükelçi Ümit Yardım, İstanbul Milletvekilimiz A. Berat Çonkar ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi araştırma görevlisi Nesrin Aydın Satar iftar özelinde duygu ve düşüncelerini paylaştı. Ortak mesaj birlik, beraberlik, dayanışma ve Sırat-ı Müstakim üzerine oldu.

İftara iştirak eden çocuklar da çocuk oyun alanında birbirleriyle kaynaşarak bir Ramazan gecesini coşkulu bir şekilde idrak etti.

Program sonrasında ikili-üçlü gruplar halinde sohbetlerin teravih namazı vaktine kadar Ahlatlıbel’in müşfik atmosferinde devam etti.

İftara iştirak eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda Anrkara’da yeni bir etkinlikte görüşmek üzere.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.