Bir Hasan Kaçan Sohbeti

Kimimiz mizah dergileri Gırgır, Ustura’daki çizgileriyle, kimimiz Herodot Cevdet olarak kendine has üslubuyla anlattığı hikâyeleriyle, kimimiz de yeni dönem dizi ve filmleriyle tanıdık, sevdik onu…

Keyifli bir akşam muhabbeti için Karikatürist, Oyuncu ve Film Yapımcısı Hasan Kaçan namı diğer Heten Keten Abi ile 27 Mayıs Çarşamba saat 21.00’da buluşuyoruz.

Hasan Kaçan ile mizahı, hakikati, tarihi, dünü, bugünü, yarını, Heredot Cevdet’i, Ekmek Teknesi’ni, Nasrettin Hoca’yı ve Heten Keten’i konuşacağız.

Yayıncı-Araştırmacı Bekir Cantemir moderatörlüğünde gerçekleşecek olan, kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz programa hepinizi bekliyoruz.

Sohbetimize ait Zoom bilgilerinin program öncesi size iletilebilmesi için kayıt olmak gereklidir.

Lütfen KAYIT OL butonu ile kayıt olunuz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV- Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Hasan Kaçan

Hasan Kaçan, 10 Aralık 1957 tarihinde Kayseri’nin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra 5 yaşındayken ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a gelmişler, Dolapdere’ye yerleşmişlerdir. Babası erkek berberidir. Ağır Roman kitabının yazarı olan Metin Kaçan kardeşidir.

Hasan Kaçan’ın, hayatı ortaokul yıllarında Oğuz Aral’la karşılaşmasıyla değişmiş. Ortaokuldan sonra 15 yıl boyunca ünlü mizah dergisi “Gırgır”da çizerlik yapmış, çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork sevilen bant karikatürler arasına girmiştir. Gırgır’dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Hasan Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini kabul ettirmiştir.

90’lı yıllarda Star gazetesinde köşe yazarlığı da yapmıştır. Senaryosunu kendisinin yazdığı “Ekmek Teknesi” dizisinde de Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır.

90’lı yıllarda Keskin Ustura adlı bir mizah dergisi çıkarmıştır. Ayrıca; Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör gibi dizilerin yapımcısı olan ‘PANA Film’in yapımcı ortaklarındandı, 2011 yılında ayrıldı.

Uluslararası Konya Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri dahilinde 5-10 temmuz 2008 tarihinde, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır.

2013 yılında “Sürgün İnek” adlı sinema filminde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Cezmi Baskın, Fırat Tanış, Vildan Atasever, Burak Satıbol birlikte oynadılar.

Hasan Kaçan’ın iki oğlu vardır.

Filmleri ve Dizileri :

2014 – Kafkas (Sinema Filmi)

2013 – Sürgün İnek (Şevket) (Sinema Filmi)

2013 – Osmanlı Tokadı (Doğan Bey) (TV Dizisi)

2013 – Gönül Hırsızı (Nadir ) (TV Dizisi)

2012 – Mahmut İle Meryem (Sinema Filmi)

2012 – Babam İçin (Orhan) (TV Dizisi)

2012 – Leyla ile Mecnun (TV Dizisi)

2011 – Bir Kadın Tanıdım (Ali) (TV Dizisi)

2010 – Halil İbrahim Sofrası (Ali) (TV Dizisi)

2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi)

2008 – A.R.O.G (Cuhara) (Sinema Filmi)

2007 – Fesupanallah (Pamuk Hüseyin) (TV Dizisi)

2007 – 2008 – Eşref Saati (Kaptan Küstü) (TV Dizisi)

2002 – Ekmek Teknesi (Heredot Cevdet) (TV Dizisi)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.