Covid Sonrası Medyanın Dönüşümü

Covid-19 salgının hayatımızın farklı alanlarındaki etkilerini gözlemlemeye, getireceği öngörülen değişimleri ele almaya devam ediyoruz.

Son yıllarda geleneksel olanın düşüşe geçip adeta dijital devrimin yaşandığı medya sektörü hiç şüphe yok ki salgın sürecinin daha hızlı değişime uğratacağı alanlardan biri olacak.

Biz de Covid Sonrası Medyanın Dönüşümü’nü tecrübeli Gazeteci, Yazar, Yönetmen Kemal Öztürk’le konuşuyoruz.

20 Mayıs Çarşamba akşamı saat 22.00’da Good Ad Lab Ajans Başkanı, Marka İletişim Danışmanı Neşet Dereli’nin moderatörlüğünde düzenlenecek olan online programımıza hepinizi bekliyoruz.

Sohbetimize ait Zoom bilgilerinin program öncesi size iletilebilmesi için kayıt olmak gereklidir.

Lütfen KAYIT OL butonu ile kayıt olunuz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV- Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Kemal Öztürk

1969 yılında Ağrı’da doğdu. Orta öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenciliği esnasında çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına atıldı. 1995 yılında Yeni Şafak Gazetesi’nde profesyonel gazeteciliğe başladı. 1997 yılında Kanal 7 televizyonuna transfer oldu ve televizyon haberciliğine başladı. Haberciliğin yanı sıra belgesel hazırlamaya başlayan Öztürk’ün ilk belgeseli Sarıkamış oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu edinen ilk belgesele imza attı. Sonrasında İlk Meclis, Yemen, 1999 Depremi, Türkiye’de kadın hareketi tarihi ve Halide Edip, Osmanlı Modernleşmesi ve Pera gibi konularda birçok belgesele imza attı. 1999 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın en iyi belgesel ödülüne layık görüldü. 1999 yılında Amerika ve Kanada’ya giderek yabancı dil eğitimi aldı ve belgesel alanında araştırmalar yaptı. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanı oldu. İki yıl sonra TBMM Başkanı Başdanışmanlığına getirildi. 2008 yılında AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olarak görev aldı. 2009 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığı görevine getirildi. İki yıl boyunca Başbakan Erdoğan’ın basınla ilişkilerini koordine etti. 3 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atandı. 1 Aralık 2014 tarihinde “kişisel prensip ve ilkeleri” nedeniyle, 3 yıl 4 ay sürdürdüğü, AA Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevinden istifa ettiğini duyurdu. 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarı oldu. 18 Şubat 2015 tarihinde de Katar’ın önemli gazetelerinden Al Şark Gazetesi’nde yazıları yayımlanmaya başladı. Kemal Öztürk şu anda kendi Youtube kanalında dijital medyada çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Öztürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.