Dr. Ertuğrul Zengin ile “Atasoy Müftüoğlu ve Türkiye’de İslamcılığın 50 Yılı” Programımıza Davetlisiniz!

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı olarak Ekim ayında gerçekleştireceğimiz bir diğer programımızın konuğu Dr. Ertuğrul Zengin olacak.

17 Ekim Pazartesi saat 19.00’da Dr. Ertuğrul Zengin ile Türkiye İslamcılığı portresinin önemli bir bileşeni Atasoy Müftüoğlu merkeze alınarak İslamcılığın son elli yılının değerlendirmesini gerçekleştireceğiz.

Programımız vakıf merkezinde yapılacak olup tüm mensuplarımız davetlidir.

Programımıza kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Dr. Ertuğrul Zengin Kimdir?

1985’te İstanbul’da doğdu. 2008 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü lisans programını tamamladı. “The Political and Social Thoughts of Satı Bey: Exploring the Ideology of an Ottoman Patriot” adlı yüksek lisans teziyle Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nden 2010 yılında mezun oldu. 2017 yılında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü bünyesinde “Bir Toplumsal Hareket Olarak Akıncılar: Türkiye’de İslâmcı Öznenin Kurulumu ve Eylemi” isimli doktora tezini savundu. Doktorada çalışmasını 2021 yılında kitaplaştırdı. Çalışmalarını Türkiye İslamcılığı üzerinde devam ettirmekte ve halen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev yapmaktadır.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.