Dr. İbrahim Turhan Hisar Sohbeti’nde konuğumuz oldu.

Boğaziçi Konak’ta BÜ mezunlarıyla öğrenci ve mezun kardeşlerimiz bir araya gelmeye devam ediyor.

7 Ekim Çarşamba günü TCMB Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dr. M. İbrahim Turhan Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencileriyle bir araya geldi.

Hisar Sohbeti adını verdiğimiz programda Dr. Turhan orta öğretim dönemindeki hatıralarını; Boğaziçi Üniversitesi tahsil yıllarındaki çalışmalarını bizlerle paylaştı.

Mütevelli Heyeti Üyemiz Nurettin Temiz ile vakfımız mensuplarından Vedat Yöndem’in de iştirak ettiği program interaktif bir ortamda cereyan etti.

Soru-cevap şeklinde devam eden Hisar Sohbeti’nde TCMB Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Turhan Türkiye ekonomisinin son durumunu tahlil etti; ekonominin iç dinamikleriyle ilgili öğrenci arkadaşlarımıza genel bilgiler aktardı.

Türk lirası üzerinde fotoğrafları yer alan ve memleketimizin ilim, sanat, kültür, musiki ve mimari hayatında kilometre taşları mesabesinde bulunan üstadların tercih edilirken hangi kriterlerin göz önünde bulundurulduğu hakkında bilgiler veren Turhan gelecek inşasında geçmiş dönemin önemine değindi.

BYV’nin kuruluş gaye ve misyonu hakkında öğrencileri bilgilendiren Turhan vakıfların karşılıksız hizmet müesseseleri olduğuna vurgu yaptı ve öğrencileri Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın faaliyetlerine aktif olarak katılmaya davet etti.

 

Hisar Sohbetimiz “aile fotoğrafı” çekilmesinin ardından nihayet buldu.

Adem Aktürk/MIS-4

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.