Elif’ten Z’ye Eğitim Programında YÖK Eski Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay’ı Konuk Ediyoruz.

Elif’ten Z’ye Eğitim’de, Eğitim Tarihinde Hangi Devrelerden Geçilmiş, Nasıl Bir Gençlik İstiyoruz?, Öğretmenlere Verdiğimiz Değer Yeterli Mi?, Eğitimde Müfredat Neden Önemli?, Mesleki Eğitimde Neredeyiz?, Dedelerimiz Mektebe Nasıl Başlardı?, Çocuklarımız Okula Nasıl Başlıyor?, Yüksek Öğretimde Ana Eğilimler Neler?, Yabancı Okullar Eğitim Sistemi İçerisinde Nerede Duruyor? vb. gibi konuları sahalarının uzmanlarıyla tartışmaya devam ediyoruz.

İlkini geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediğimiz Elif’ten Z’ye programının 10 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan “Türkiye’de Eğitim Sistemi ve Yüksek Öğretim” başlıklı ikinci oturumunda Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve YÖK Eski Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay’ı konuk ediyoruz.

Moderatörlüğünü uzun yıllardır eğitim alanında tecrübeleri olmuş, bir dönem İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmış olan Kurucular Kurulu Üyemiz Erhan Erken’in yapacağı programa eğitim alanına ilgi duyan tüm öğrenci ve mezunlarımız davetlidir.

Programımız 10 Şubat Cumartesi sabahı 08.00’daki kahvaltı ikramının ardından saat 08.30’da başlayacaktır.

Etkinliğe katılım için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Yer: Boğaziçi Konak

Adres: Nispetiye Cad. Fenerli Türbe Sk. No: 7 Rumelihisarı – İstanbul (Hisar Kampus’ten 100m. ilerideki sokaktan sağa girildiğinde sağdan ikinci demir kapı.)

Prof. Dr. Durmuş Günay

durmus_gunay

1953’de Isparta’nın Sütçüler ilçesi Bekirağalar Köyünde doğdu. İlkokulu Sarımeh-metler Köyünde ve Ortaokulu Sütçüler ilçesinde, liseyi Isparta’da bitirdi. 1976’da İstanbul Teknik Üniversitesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 1980’de, Ege Üniversitesinde Y. Lisans, 1986’da Dokuz Eylül Üniversitesinde Doktora öğrenimini bitirdi.

Bir süre mühendislik yaptı. Daha sonra akademik hayata geçti. Isparta Devlet Mühendislik ve Mimarlık akademisinde Asistanlık ve Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik Fakültesinde öğretim görevliliği yaptı. YÖK/Dünya Bankası, MYO projesinde, Ankara’da, uzman olarak çalıştı. Bir süre yurt dışında, İngiltere’de, bulundu.

1986’da Yardımcı Doçent, 1991’de Doçent oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı ve çeşitli idari görevlerde bulundu. 1999’da, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde (Bülent Ecevit Üniversitesi) Profesör oldu. 2000-2008 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi  Makina Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak çalıştı.

Mayıs 2004-Mayıs 2007 arasında, Tarım Bakanlığında ve Ulaştırma Bakanlığında Bakan danışmanlığı yaptı.

Üniversitede, Makina Mühendisliği Mekanik Anabilim Dalı derslerinin yanı sıra Bilim Tarihi, Bilim Felsefesi ve Modern Bilimin Doğuşu ve Gelişmesi, Araştırma Yöntemleri, Bilim Felsefesi Sorunları gibi dersler de verdi.

Akademik kariyerini yaptığı Mühendislik, Mekanik, alanının yanı sıra, Bilim ve Teknoloji Felsefesi, Yükseköğretim, düşünce ve diğer kültürel alanlarda makale ve kitap şeklinde yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

Şubat 2008- Şubat 2106 yılları arasında (8 yıl) YÖK Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. Haziran 2016’dan beri Maltepe Üniversitesinde (İstanbul) öğretim üyesi olarak olarak çalışmaktadır.

 

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.