Enneagram 9 Tip Mizaç Modeli İle İlişki ve İletişim Yönetimi

22 Ekim Perşembe akşamı, kişinin kendini tanıması üzerine odaklanması kadar değiştirmesi ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfetmesi amacıyla geliştirilmiş bir kişilik analizi yöntemi olan Enneagram 9 Tip Mizaç Modeli üzerine konuşmak üzere bir araya geleceğiz.

Programımızda üzerine konuşacağımız ana başlıklar şunlardır:

  • Davranışlarımızın altında yatan tetikleyici unsurlar nelerdir?
  • Mizaç ve kişiliğin farkı nedir?
  • Enneagramın kullanım alanları nelerdir?
  • Bireysel mizaç özelliklerimizin farkında mıyız?
  • İletişim ve empati için muhatabımızın mizaç özelliklerini bilmemiz bize ne gibi faydalar sağlar?
  • 9 tip mizaç tiplerinin özellikleri nelerdir?

Yönetim Danışmanı ve Eğitimci Belma Uysal’ın konuk olacağı, 22 Ekim Perşembe akşamı saat 21:00’da Zoom üzerinden yapılacak sohbetimize hepinizi bekliyoruz.

PROGRAMIN ZOOM KONTENJANI DOLMUŞTUR. SOHBETİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ:

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Belma Uysal

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. 2011 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümüne (%100 burslu) ve Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi tezli yüksek lisans programına başlamıştır. 2016 yılında Marmara Üniversitesi MBA programını tamamlamıştır. Halen Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde doktorant olarak öğrenime devam etmektedir.

1998 yılından itibaren özel sektörde çeşitli kademelerde görev yapmış, 2012-2018 yılları arasında Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu görevin akabinde Mental HR&Consultancy bünyesinde kurulan Educam Eğitim ve Danışmanlık iştirakinin kurucu genel müdürlüğü görevi tevdi edilmiştir. THY Havacılık Akademisi danışmanlığı ve MÜSİAD Akademi kurucu üyeliği yapmış olup İbn Haldun Üniversitesinde dersler vermiş ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi danışmanlığını yürütmüştür.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yer almış MÜSİAD Eğitim ve Danışmanlık Komisyonu Başkan Yardımcılığı, KADEM İş ve Ekonomi Komisyonu Üyeliği, ÖZKURBİR Yönetim Kurulu Üyeliği, Asfa Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gönüllü Özel Okullar Birliği Başkanlığını sürdürmüştür.

İngilizce eğitimini Link School of English in London’da tamamlamıştır. Eğitim gözlemleri ve incelemeler yapmak üzere İngiltere, İsveç, Finlandiya, ABD, Kanada, Malezya, Fransa, Almanya, İtalya, Slovekya, İspanya, İsviçre, Yunanistan, Karadağ, Çekya, Macaristan, Sırbistan, Makedonya ve Azerbaycan’da bulunmuştur. Uzmanlık alanları; Stratejik Yönetim, Stratejik Planlama ve Rakip Analizi, Kurumsal Yapılanma, Performans Yönetimi ve Geri Bildirim, Organizasyonel Planlama, Uluslararası Özel Okullaşma Politikaları, Etkili İletişim, Enneagram 9 Tip Mizaç Özellikleri ve Eğitimde Teknoloji Entegresyonu’dur.

Halen Londra’da yaşayan Belma Uysal evli ve iki kız çocuk annesidir.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.