Erkek Mensuplarımıza Yönelik Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Bulut’u Ağırlayacağımız Sahur Programına Davetlisiniz

Rahmet ve bereket ayı Ramazanın manevi güzelliklerini erkek mensuplarımızla Boğaziçi Konak bahçesinde sahur yaparak paylaşıyoruz.

11 Mayıs Cumartesi gecesini 12 Mayıs Pazar’a bağlayan gecedeki etkinliğimizde Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Bulut’u misafir ediyoruz.

Saat 02:00’da başlayacak olan programımızda konak bahçemizde hep birlikte sahur yaptıktan sonra konuğumuz Mehmet Ali Bulut ile hasbihal edeceğiz.

Sohbet sonrası cemaatle kılınacak sabah namazıyla son bulacak olan etkinliğimize öğrenci ve mezun tüm erkek mensuplarımız davetlidir.

Katılım teyidi için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Öğrenci ve Mezunlarla İlişkiler Komisyonu (ÖMİK)

Etkinlik Tarihi: 11 Mayıs Cumartesi gecesini 12 Mayıs Pazar’a bağlayan gece

Etkinlik Saati: 02.00-05.00

İmsak: 03.58

Yer: Boğaziçi Konak

Adres: Fenerli Türbe sk. No:7 Rumelihisarı-İstanbul(Hisar kampüsten100 metre ilerideki sokaktan (Rumelihisarı sahil yolu)sağa giriliyor. Boğaziçi Konak, sağ istikamette ikinci demir kapı)

Mehmet Ali Bulut

mab

1954’te Gaziantep’in İslâhiye ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladı. Gaziantep İmam Hatip Lisesini ve ardından Gaziantep Lisesini bitirdi.

1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı Fakülte’nin Tarih Bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı.

1979 yılında Tercüman Gazetesi’ne girdi. Tercüman Kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı.

Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu.

Daha sonra gazetenin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt Haberler Müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı.

1991 yılında Haber koordinatörü olarak Ortadoğu Gazetesi’ne geçti. Bu gazete 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan Gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı.

1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, onun haber müdürlüğü döneminde Türkiye’nin ve Ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi.

1997 yılında İHA’dan ayrılmak zorunda kaldı. Bir grup arkadaşıyla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Finansal sıkıntılardan dolayı Ajansı kapattı. 1999 yılında BRT Televizyonuna girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı.

2001 Mayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın danışmanlığına getirildi. 3 yıl bu görevde kaldı. Bir süre Ali Müfit Gürtuna’nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Turkuaz Hareket’in mantalitesinin oluşturulmasında büyük katkısı oldu.

Bugün Gazetesi Yurt Haberler müdürü olarak çalışan Bulut, emekli ve sürekli basın kartı hamilidir.

Eserleri:

Karakter Tahlilleri, Dört Halifenin Hayatı, Geleceğinizi Okuyun, Rüya Tabirleri, Asya’nın Ayak Sesleri, Ansiklopedik İslam Sözlüğü, Türkçe Dualar, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha, Ruhun Deşifresi, Gizemli Sorular, Ahkamsız Hükümler, Can Boğazdan Çıkar, Sofra Başı Sağlık Sohbetleri gibi yayınlanma aşamasında olan çeşitli eserleri bulunmaktadır.

Roman ve Hikaye:

Mehmet Ali Bulut’un Roman türünde yazılmış Fardihli Sinha, Derviş ile Sinha adında iki romanı ve aynı serinin devamı olarak Zu Nima ve Fardipli Sinha 2 ve Fardipli Sinha 3 tamamlanma aşamasındadır.

Diğer çalışmaları:

Çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, şiirleri bulunan Mehmet Ali Bulut son dönemdeki yazılarını haber7.com’da yayınlamaktadır. Bulut evli ve bir kızı vardır.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.