Geleneksel Mezunlar İftarımız İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nde Düzenlendi

18 Mayıs Cumartesi akşamı mezunlarımızı, aileleri ve öğrencilerimizi bir araya getiren Geleneksel Mezunlar İftarımız için buluştuk. Buluşmamız, düzenlediğimiz son 11 iftar programının aksine kuvvetli yağış ihtimali sebebiyle Boğaziçi Konak bahçesinde değil, bu defa Yeniköy’deki İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nin balo salonunda gerçekleşti.

ibb5

Belki iftarımızda Boğaziçi Konak bahçemizin latif esintilerini ve ferahlığını aradık, ama farklı dönemlerden birçok mensubumuz ve ailelerinin yeniden bir arada olmasının getirdiği mutluluk yine güzel bir akşam geçirmemize vesile oldu.

ibb2

İftar saati yaklaşırken Hamilik Okulumuzdan Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü Hazırlık sınıfı öğrencimiz Halil İbrahim Çetinkaya’dan Kur’an-ı Kerim tilaveti dinledik. Ardından okunan Ezan-ı Muhammedî ile birlikte oruçlarımızı açarak iftar sevincimizi ve Ramazanın bereketini paylaştık.

Yenilen iftar yemeğine masalardaki koyu sohbetler eşlik ederken Sunucumuz Hamilik Okulu Bosna Meydanı Başkanı Kerem Koçer Mütevelli Heyeti Başkanımız Bahattin Aydın’ı sahneye davet etti. Aydın, bir Ramazan gününde tüm mensuplarımızla yeniden bir araya gelmemize vesile olan iftarımızın önemine dikkat çeken kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Başkanımız Bahattin Aydın’ın ardından iftar davetimize icabet eden BÜMED’in yeni dönem başkanı Önder Şahin de katılımcılara hitap etti.

ibb12

800 mensubumuzu buluşturan, Ankara, Bursa, Adana ve Manisa gibi ülkemizin farklı şehirlerinden katılan arkadaşlarımızla daha da zenginleşen 2019 Ramazan iftarımız yine anılar defterimize güzel bir sayfa ekleyerek sona erdi. Katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyoruz.

ibb8

ibb13

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.