Hamilik Okulu Komisyonu (HAK)

Vakfımızda yürütülen faaliyet ve proje çalışmaları, vakıf mensuplarının gönüllü katılımlarıyla oluşturulan Komisyonlar ve Merkezler eliyle yürütülmektedir. Hamilik Okulu Komisyonumuz Komisyonumuz da bu çatı altında görev yapmaktadır.

Hamilik Okulu Komisyonumuzda Neler Yapıyoruz?

Başkanlığını Orhan Koyuncu’nun (Turizm İşletmeciliği 07′))  yürüttüğü komisyonun temel amacı; Vakıf olarak 2014-2015 öğretim yılında başlattığımız ve öznesinde ‘Ahilik ve Fütüvvet Kültürü’ olan Hamilik Okulu çalışmalarımız kapsamında, öğrencilerimize dört yıla yayılacak bir süre zarfında Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra, cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini kazandırma çabasıdır.

Komisyonumuz 2014-2015 öğrenim dönemi başında Boğaziçi Üniversitesi’nin İktisadi-İdari Bilimler,  Mühendislik, Temel Bilimler ve Eğitim Fakülteleri’nde hazırlık ve 1’inci sınıfta öğrenim gören öğrencilerden seçtiği 40 katılımcıyla başlattığı Hamilik Okulu’nun temellerini 1’inci kademe grubuyla atmıştır. 2017-2018 öğrenim döneminde 4’üncü kademeyi tamamlayarak ilk mezunların verileceği programımız her yıl yeni katılımlarla bereketlenerek sürmektedir.

Hamilik Okulu Programı

  1. 1’inci Kademe Mesleki Bilinç
  2. 2’nci Kademe Keşif&İlham
  3. 3’üncü Kademe
  4. 4’üncü Kademe

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.