Hanım Mensuplarımız Sabah Namazında Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii’nde Buluştu

19 Mart Pazar sabahı Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii’nde hanım mensuplarımızla sabah namazını eda ettikten sonra programımıza Kariye Pembe Köşk’de eski mezunlarımızın hoş sohbetleri ve güzel bir kahvaltı ile devam ettik.

ht3

Kahvaltıda çeşitli bölümlerden, sınıflardan öğrenci ve mezunlarımız ile tanışma fırsatı bularak aynı zamanda yoğun sınav, ödev ve iş tempomuz arasında soluklanma fırsatı bulduk.

Tanışma ve kahvaltının ardından, Portakal Ağacı’ndan Lokma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda da eski mezunlarımızdan olan Hatice Özdemir Tülün’ü, ablası Ayşe Kıyıklık’ı ve kıymetli annelerini dinledik. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne geçişi ve ardından devam eden öğrencilik yılları ile Portakal Ağacı’ndan Lokma Dergisi’ne kadar olan süreçte neler ile karşılaştığını bizlerle paylaşan Hatice Hanım, yaşadığımız zamanların kıymetini anlamamıza vesile oldu. Sevgili annesinin bizler ile yaptığı samimi sohbet de memleketlerinden uzakta öğrencilik hayatı yaşayan biz öğrencileri derinden etkiledi.

Haber: Sema Işık-Fen Bilgisi Öğretmenliği’17

Platformunuzu seçin ve paylaşın.