İbrahim Hakkı Yazıcı’yı Girişimcilik Sohbeti’nde Misafir Ettik

20 Ekim Salı günü Boğaziçi Konak’ta Zeynep Güran moderatörlüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Sohbeti’nde gıda ve hayvancılık sektöründe farklı girişimleri olan İbrahim Hakkı Yazıcı’yı ağırladık.

ihy1

İbrahim Hakkı Yazıcı, daha ilkokul yıllarında annesinin triko makinesini kullanıp ustalaşarak girişimcilik serüvenine başladı. Üniversite yıllarında yarı zamanlı Eksim Holding’de çalışarak buğday ve una ait tüm detayları öğrenmiştir. Eksim holding bünyesinde farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra Sinangil A.Ş’nin genel müdürü olmuştur. Şuan gıda ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren IGM gıdanın ortağı ve CEO’sudur. Yoğun iş hayatının yanında Hamilik Okulu bünyesinde sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Girişimcilik Sohbeti’nde Yenilikçi İş Fikri Geliştirme konusunda bir konuşma yapan İbrahim Hakkı Yazıcı, girişimci olabilmek için yeteneğinizin olduğu alanda uzmanlaşmak gerektiğini ifade etti. Katılımcılara yeteneklerini keşfetmeleri için SWOT analizi yapmalarını önerdi. Girişimcinin statükoya meydan okuması gerektiğini ve daima “what if” sorunu sorması gerektiğini aktardı. Yeni fikirler geliştirebilmek için çok çalışmak şart, ancak çok çalışırsanız bir gün kafanıza elma düştüğünde, zihninizde yeni bir fikir oluşabilir dedi. Doğru fikirler geliştirebilmek için yaratılanı iyi tanıyıp, ihtiyaçların farkına varabilmek gerektiğini anlattı. Yeni girişimcilik fikirlerinin sıkı bir gözlem, soru sorma, cesaretle fikrini deneme, çıktıyı çevresiyle istişare etme ardından gelen ilişkilendirme ile ortaya çıkacağını belirtti.

İbrahim Hakkı Yazıcı konuşmasından sonra sohbet katılımcılarından gelen çok sayıda soruyu cevapladı.

Haber: Zeynep Güran – Endüstri Mühendisliği MS’ 16

ihy2

Platformunuzu seçin ve paylaşın.