İhsan Kabil ile Sinema Söyleşilerine Dünya Sineması ile Devam Ediyoruz

Sinema Söyleşisinde Dünya Sinemasını ele almak üzere usta sinema yazarı İhsan Kabil’i (Tarih’ 85) ağırlıyoruz.

24 Ocak Pazartesi günü saat 20.30’da Hibrit Sistemde (Vakıf Merkezinde ve Zoom) arkadaşımız Rumeysa Bilik moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Dünya Sineması konulu söyleşimize öğrenci ve mezun tüm arkadaşlarımız davetlidir.

Katılım için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Yer: Hibrit Sistem (Boğaziçi Yöneticiler Vakfı ve Zoom)

Adres: Etiler mah. Nisbetiye cad. Çamlık Yolu sok. No:1 Esen Apt. Kat:4 Daire:7

İhsan Kabil Kimdir?

1959’da İstanbul’da doğdu. Darüşşafaka Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında BÜ Sinema Kulübünde faaliyetlere katıldı. Ohio Devlet Üniversitesinde Sinema Araştırmaları dalında yüksek lisans yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kültür AŞ’de sinema etkinlikleri yöneticiliği yaptı.

Öğrencilik yıllarından itibaren sinemayla ilgili olarak çevirileri ve sinema yazıları yayımlandı, dergi çalışmaları oldu. Gelişim Sinema, Gösteri, Kinema, Dergâh, İzlenim, Ve Sinema… gibi dergiler ile Zaman, Yeni Şafak gazetelerinde sinemayla ilgili yazıları, çeviri, derleme ve film eleştirileri yayımlandı. Yüksek lisans tezi, Sadık Yalsızuçanlar ve Ayşe Şasa ile birlikte yayımladığı Düş, Gerçeklik ve Sinema isimli eserde yer aldı.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.