İhsan Kabil ile Sinema Söyleşilerinin Mart Ayı Oturumunda İslam Dünyası Sinemasını Konuşacağız

İhsan Kabil (Tarih’ 85) ile İslam Dünyası Sinemasını ele alıyoruz.

29 Mart Salı günü saat 20.30’da Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Nazlı Nesibe Kılıçoğlu moderatörlüğünde İhsan Kabil ile İslam Dünyası Sineması başlıklı Sinema Söyleşimize tüm arkadaşlarımız davetlidir.

Program online platformda olacaktır; programa ait Zoom linkinin size iletilebilmesi için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

İhsan Kabil Kimdir?

1959’da İstanbul’da doğdu. Darüşşafaka Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında BÜ Sinema Kulübünde faaliyetlere katıldı. Ohio Devlet Üniversitesinde Sinema Araştırmaları dalında yüksek lisans yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kültür AŞ’de sinema etkinlikleri yöneticiliği yaptı.

Öğrencilik yıllarından itibaren sinemayla ilgili olarak çevirileri ve sinema yazıları yayımlandı, dergi çalışmaları oldu. Gelişim Sinema, Gösteri, Kinema, Dergâh, İzlenim, Ve Sinema… gibi dergiler ile Zaman, Yeni Şafak gazetelerinde sinemayla ilgili yazıları, çeviri, derleme ve film eleştirileri yayımlandı. Yüksek lisans tezi, Sadık Yalsızuçanlar ve Ayşe Şasa ile birlikte yayımladığı Düş, Gerçeklik ve Sinema isimli eserde yer aldı.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.