İyiliği Yaymanın Etkin Yolu: İyiliği Projelendirmek-Sosyal Yardımların Devlet ve Sivil Toplum Boyutu

28 Mart Pazar akşamı saat 21.30’da “İyiliği Yaymanın Etkin Yolu: İyiliği Projelendirmek-Sosyal Yardımların Devlet ve Sivil Toplum Boyutu” başlıklı sohbetimizde kıymetli isimlerle buluşuyoruz.

Programımızda kendisini 2002 yılında başlattığı Merhamet Davası isimli hareketten tanıdığımız, bireysel gayretleri zaman içinde yüzlerce insanın destek verdiği, sayısız ihtiyaç sahibine dokunan bir yardımlaşma ve hayır faaliyetine dönüşen iyilik gönüllüsü Fatih Elmalı’yı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay’ı misafir ediyoruz.

İyiliğin sivil toplum ve devlet boyutunu konuşacağımız sohbetimize sizleri de bekliyoruz.

Programa ait ZOOM linkinin size iletilebilmesi için lütfen KAYIT OL butonu ile teyit iletiniz.

Etkinliği Youtube’dan da canlı olarak izleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Fatih Elmalı

Fatih Elmalı ortaöğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Emlak sektöründe faaliyet göstermektedir. 2002 yılında Merhamet Davası adlı yardımlaşma ve hayır hareketini başlattı. Bu hareket halen devam etmekte olup zaman için şehirler ve ülkeler arası bir nitelik kazanmıştır. Kendisi ayrıca 2006 ‘dan beri Boğaziçili öğrencilerle her hafta tefsir dersleri yapmaktadır.

Halis Kuralay

Halis Kuralay, 1968’de Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde dünyaya geldi. 1986’da Büyük Çekmece Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Boğaziçi üniversitesi sosyoloji bölümünü kazandı. Fakat 2 yıl sonra psikoloji bölümüne geçerek, 1992’de bu bölümden mezun oldu. Kasım 1991’de aynı üniversitede Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü’nde danışma elemanı ve tercüman olarak memuriyete başladı. Şubat 1993’te Milli Eğitim Bakanlığı’na İngilizce öğretmeni olarak atanan Kuralay, İstanbul’da bulunan bazı okullarda psikolojik danışmanlık, İngilizce öğretmenliği, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı yaptı. Şubat 2005 ile Ocak 2012 arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Özel Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. Halen Aile ve Sosyal Politikalar, İstanbul İl Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.