Jenny Molendyk Divleli’nin Hidayet Yolculuğu

11 Nisan Pazar akşamı Jenny Molendyk Divleli’yi misafir ederek kendisinin Kanada’dan İstanbul’a uzanan hidayet öyküsünü dinliyoruz.

Şimdilerde sosyal medyada İslamiyet’e dair paylaşımlarda bulunan ve büyük beğeni toplayan Divleli ile saat 21.00’de başlayacak olan sohbetimize hepinizi bekliyoruz.

Youtube canlı yayını için:

Saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Jenny Molendyk Divleli

Molendyk, polis bir baba ve hemşire bir annenin ikinci çocuğu olarak Kanada’da dünyaya geldi. Muhafazakar Hristiyan bir ailede, dini duyarlılığı yüksek bir çocukluk ve gençlik yaşayan Molendyk, Manitoba Üniversitesi ve Red River Kolejinde Dil Bilimi ve Amerikan İşaret Dili Tercümanlığı üzerine eğitim aldı.

Üniversite yıllarında “hayatın anlamını” keşfetmek üzere uzun yıllar sürecek bir arayışa giren Molendyk, İslamofobi’nin tüm dünyada yükselişe geçtiği, İslamiyet hakkında hiçbir bilgisinin olmadığı dönemde bir Müslümanla tanışarak uzun sohbetler yapma imkanı buldu.

Aradığı soruların yanıtlarını İslamiyet’te bulan ve bu konuda araştırmalar yapan Molendyk, 14 Mayıs 2006’da “hayatının en güzel ve büyük kararını” alarak Müslüman oldu. Başta babası ve üniversite hocalarının sert tepkileriyle karşılaşsa da yolculuğundan vazgeçmeyen Molendyk, tüm dünyaya faydalı bir Müslüman olabilmek için İslamiyet’i tanıtmaya başladı. Molendyk, bu süreçte tanıştığı Sami Divleli ile evlilik kararı alarak 2012’de Türkiye’ye yerleşti.

Bir yandan İngilizce öğretmenliğine devam eden Molendyk, bir yandan da sosyal medya hesapları üzerinden 5 çocuğuyla çocuklar için hem eğitici hem bilgilendirici paylaşımlar yapıyor. Molendyk, Türkçe ve İngilizce paylaşımlarında hem genel konulara değiniyor hem de İslamiyet’i ve Hazreti Muhammed’i tanıtıyor.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.