Kartal Anadolu İmam Hatip Liseli Kardeşlerimiz Vakfımızı Ziyaret Etti

25 Nisan Salı günü Kartal İmam Hatip Lisesi’nden bir grup hanım öğrenciyi vakfımızda ağırladık.

Geleceğin Boğaziçilileri olacak olan misafirlerimize önce faaliyetlerimiz hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık, ardından vakfımızı tanıtarak mezunlarımız ve aynı zamanda vakıf mensuplarımız ile onları buluşturduk.
k1
Sevgili Sultan Gül Aşçı (PDR’07) Hanımefendi’nin Boğaziçi Üniversitesi’nden şu an görev aldığı Milli Eğitim Bakanlığı’na uzanan, Sevgili Rabia Aydın (TKL’96) Hanımefendi’nin de önce Boğaziçi’ne ve oradan da çalışmalarını sürdürdüğü İslam Araştırmaları Merkezi’ne (İSAM) uzanan yolculuğunu  dinledik.
k4
Sultan Hanım dünyaya geliş sebebimizi ve Müslümanlık misyonumuzu hiçbir zaman unutmadan başarılı olmak için çalışmamız gerektiğinin altını çizerek, sahip olduğumuz ilim ve zekanın zekatını vermek gerektiğine dikkat çekti. Rabia Hanım ise, malumatfuruş olmayıp kitaplara dokunarak gerçek ilim sahibi olmanın önemine değindiği konuşmasında, öğrencilerimize daima tatlı dilli ve nezaket sahibi olarak, bulundukları her mecliste Müslüman kimliğini en güzel şekilde temsil etme tavsiyesinde bulundu.
k2
Programın devamında Boğaziçi Üniversitesi’ni tanıtma fırsatı bulduğumuz misafirlerimizden gelen sorulara da cevap bulmaya çalışarak hasbihalimizi sonlandırdık. Kartal imam Hatip Lisesi’nin 10’uncu sınıfında öğrenim gören 50 hanım öğrencimizin başında bulunan değerli öğretmenlerimiz bizleri de kendi okullarında bir programda misafir olmamız için davet ettiler.
Bu kısa hasbihalin bitiminde vakıf bahçemizde güzel bir bahar havası eşliğinde hep beraber yemek yedikten sonra misafirlerimizi uğurladık.
k9
Haber: Sema Işık-Fen Bilgisi Öğretmenliği’ 17

Platformunuzu seçin ve paylaşın.