Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nü Ziyaret Ettik

Öğrencilerimize mezun olunca çalışacakları, alanında öncü şirketleri tanıyıp, çalışma alanlarında görme fırsatı sunan şirket gezisi etkinliklerimize 20 Mart Pazartesi günü Şekerpınar’daki Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’ne yaptığımız ziyaret ile devam ettik.

kbu4

Finans sektöründeki kariyer imkânları, staj ve yeni mezun işe alım süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlarımızdan oluşan grubumuz Kuveyt Türk’ün İnsan Kaynakları ve İşe Alım biriminden Emre Kaya Bey ve ekip arkadaşı tarafından karşılandı. Kısa bir tanışmanın ardından önce XTM makinesi, bankacılık üssü ve yaşam merkezi tanıtımı yapılıp, kurumun market, kafe, terzi, spor salonları, seminer odaları gezildi. Çeşitli birim müdürleri ile tanışılıp bilgi alınan kurumda bir insanın hayatını idame ettirecek bütün imkânlar mevcuttur.

Kuveyt Türk’ün öğrencilere yönelik olarak Bankada Kampüs ve Kaşif programları, mezunlara yönelik olarak ise MT programları bulunmaktadır. Kurumun Bankada Kampüs programı öğrencilerin mezuniyetlerine kadar çalışabilecekleri bir programdır ve alımları sürekli devam etmektedir. Bir başka öğrenci programı olan Kaşif ise MT programına alt yapı oluşturmak amacıyla yürütülmektedir. 2 günlük kamptan ibaret olan Kaşif’te son sınıf öğrencileri oyunlar ve sunumlar neticesinden pek çok aşamayı geçerek panel mülakatlara alınmaktadırlar.

kbu2

Yaklaşık 5800 çalışanın bulunduğu kurumda geçen yıl toplamda 800 kişi istihdam edilmiştir.

Kuveyt Türk’ün işe alım ve staj programlarına dair bilgileri aldıktan sonra, Krediler, Mali Tahlil, İstihbarat ve Teknoloji departmanlarını da gezme imkanı bulduk. Öğle yemeği arasının ardından da Eğitim ve Geliştirme Müdürü İsa Turan ve İK ekibinden Turgut Sarıgül’den bilgi alınmasıyla devam edildi. Katılımcılarınızın iletişim bilgileri ve Kuveyt Türk’te başvurmak istedikleri departmanların bilgilerinin alınmasıyla da gezi sona erdi.

Ziyaretimizi organize eden, grubumuzla yakından ilgilenen ve Katılım Bankacılığı’na dair önemli bilgiler veren tüm Kuveyt Türk Bankacılık Üssü personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz.

kbu1

kbu5

kbu3

Haber: Ayşegül Üstündağ -İşletme&Ekonomi’ 17

Platformunuzu seçin ve paylaşın.