Lokman Ökten’i Girişimcilik Sohbeti’nde Misafir Ettik

13 Mayıs Çarşamba günü Boğaziçi Konak’ta Satı Yelen’in (E&E Müh’09) moderatörlüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Sohbeti’inde geçtiğimiz yıllarda Etohum’un yöneticiliğini yapmış olan Lokman Ökten’i ağırladık.

lö4

Lokman Ökten girişimciliğe üniversite yıllarında başladı. Mezun olduktan sonra çalışmaya başladığı Eksim Holding Proje Departmanı pek çok işi bir arada görmesini sağladı. İnternet üzerindeki girişimlerine Depocum.net ile başlayan Ökten, Philipspazari.com, Hppazari.com gibi internet girişimleri ile tek markanın satışı üzerine yoğunlaşan internet satış portalları kurdu.

Lokman Ökten’in internet girişimleri bunlarla sınırlı kalmadı. Ev aletleri sektöründe satış yapmakta olan Pratikev’i satınaldı. Zarar etmekte olan şirketi başabaş kârlılık durumuna getirdi. Pratikev için yatırım ararken görüşmeye başladığı Etohum’un daha sonra yöneticisi oldu. Yakın zamanda da kurumsal şirketlere danışmanlık yapmaya başladı.

lö1

Girişimcilik Sohbeti’nde Web ve Mobil Marketing konusunda bir konuşma yapan Lokman Ökten, internet trafiğinin %50’sinin artık mobil kaynaklı olduğunu söyledi. Başarılı bir internet girişimi için mobil cihazların mutlaka dikkate alınması ve tasarımın buna göre yapılması gerektiğini belirtti.

Katılımcıların ilgi ile dinlediği sohbeti boyunca web ve mobil pazarlamada müşteri elde etme, kazanma, ölçme ve sahip çıkma aşamalarında neler yapılması gerektiğini anlattı.

Konuşmasında internet girişimlerinde başarıya ulaşmak için gerekli olan pek çok püf noktasını aktaran Lokman Ökten konuşmasını ‘Benim işim seferdir, Zafer Allah’ın takdiridir’ diyerek sonlandırdı. Başarıya ulaşmak için yapılması gerekenleri yapmamız gerektiğini ama sonucu kesin olarak bilemeyeceğimizi belirtti.

Lokman Ökten konuşmasından sonra sohbet katılımcılarından gelen çok sayıda soruyu cevapladı.

Haber: Enes Furkan Kahya-Elektrik Elektronik Mühendisliği’ 09

Platformunuzu seçin ve paylaşın.