Mesleki Gelişim Sohbeti: “Sahada Genç (Psikolog) Olmak”

2 Mayıs Perşembe günü Kim Psikoloji işbirliğiyle düzenleyeceğimiz Mesleki Gelişim Sohbeti için Boğaziçi Konak’ta buluşuyoruz.

“Sahada Genç (Psikolog) Olmak” temalı programda ;

-Kariyer Planlaması

-İlişki ve Saha

-Özgüven Yönetimi

-Öğrenmeyi Öğrenme

-Sosyal Beceriler

-Genç Olmak; Mülakat, sahne, iç-dış toplantılar, yöneticilik, danışmanlık, arabuluculuk, kurumsal eğitim ve iş dışı sohbet sırasında.

başlıklarını Kim Psikoloji Genel Müdürü Psikolog Mehmet Ali Erkuş ve Kim Psikoloji Eğitim Müdürü Psikolog Arınç Sönmez ile ele alacağız.

Saat 19.00’daki sohbetimize öğrenci ve mezun tüm arkadaşlarımız davetlidir.

Katılım teyidi için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve Saygılarımızla

BYV-Kariyer ve İnsan Kaynakları Merkezi (KİM)

Yer: Boğaziçi Konak

Adres: Fenerli Türbe sk. No:7 Rumelihisarı-İstanbul (Hisar kampüsten100 metre ilerideki sokaktan (Rumelihisarı sahil yolu)sağa giriliyor. Boğaziçi Konak, sağ istikamette ikinci demir kapı)

*Kim Psikoloji Hakkında: Gelişim, verimlilik, süreklilik, liderlik, kalite ve memnuniyet değerleri ile toplum ruh sağlığını geliştirme misyonuna sahip olan Kim Psikoloji; ruh sağlığı uzmanları, öğrencileri, ilgilileri, hasta ve danışanları için çözümler sunmak amacıyla kurulduğu 2010 yılından beri çalışmalarını sürdürmektedir.

Mehmet Ali Erkuş

mali

Psikolog Mehmet Ali Erkuş, FMV Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında organizasyon hizmetleri sağlayan GreatBreak adında ilk şirketini kurmuş daha sonraki yıllarda iki yıl boyunca TPÖÇG yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. 2015 yılında Kim Psikoloji Kariyer İstihdam Merkezi bünyesinde iki yıl Psikolog/İş Geliştirme ve Proje Uzmanı olarak görev almış, kurumsal danışmanlık hizmeti talebiyle başvuran kurum ve kuruluşlara yönelik faaliyetleri koordine etmiş, projeler geliştirmiştir. Aynı zamanda bir yıl boyunca THY’de işe alım psikoloğu olarak görev almıştır. Ardından yirmi yedi yaşında Kim Psikoloji genel müdürlüğü pozisyonuna gelmiş ve halen bu görevine devam etmektedir. Kadıköy Belediyesi, Ziraat Bankası, Mavi, Pegasus gibi birçok kuruma psikoloji temelli hizmetler sunmuş, birçok sivil toplum kuruluşunda ve üniversitelerde seminerler ve eğitimler vermiştir.

Performans ve spor psikolojisi, psikodrama, sanatla yaratıcılık, İK süreçleri gibi başlıklarda eğitimler almış, öğrencilik yıllarından itibaren verimlilik, performans, başarı, kariyer gibi konularda çalışmalarda bulunmuş, araştırmalar yapmıştır. Ayrıca 2016 yılında EFPSA Train the Trainers Summer School programına katılarak EFPSA Trainer’ı olmuştur.

Çalışma Alanları:

 • Yaygın eğitim sistemi
 • Yönetim ve liderlik süreçleri
 • İK süreçlerinde psikolojik ölçme değerlendirmeler
 • Kariyer planlama
 • Proje geliştirme ve uygulama
 • Dijital ortamda psikolojik süreçler
 • Performans yönetimi ve ölçümü
 • Çatışma çözme ve etkili iletişim
 • Kaygı ve motivasyon yönetimi
 • İkna yönetimi ve satış
 • İhtiyaç analizleri
 • Havacılık Psikolojisi

Arınç Sönmez

asonmez

Arınç SÖNMEZ, 1992’de Adana, Seyhan’da doğmuştur. Adana Gündoğdu Koleji’nde basketbol bursu ile lise öğrenimini tamamlamıştır. Toros Üniversitesi’nde iki yıl öğrenim görmüş ve bu süreci üniversite birinciliğiyle tamamlayarak, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümüne yatay geçiş yapmaya hak kazanmıştır. Bir dönem boyunca Erasmus değişim programı ile İtalya’da “Università degli Studi di Napoli Federico II” da öğrenim görmüş ve İstanbul Üniversitesinden mezun olmuştur.

Kendisi Türkiye’nin ilk psikolog yaygın eğitim eğitmenlerindendir. Şu ana kadar THY, Marmara Belediyeler Birliği, Yeşilay, TÜGVA, Ziraat Bankası gibi 40 farklı organizasyona, 15 farklı ülkede, 40’tan fazla konu başlığında eğitimler vermiştir. Kim Psikoloji’de Eğitim Müdürü ve Yönetici Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Toros Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Kulübünü (2012-2013) kurmuştur.

EFPSA (Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) İç İşleri Eğitim Ofisi sorumlusu olarak çalışmıştır. (2015-2016)

Future Academy’de Yönetici Asistanı olarak çalışmıştır. (2013-2016)

TPÖÇG (Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu) Eğitim Ofisinin iki kurucu üyesinden biridir. (2015-2018)

EFPSA Ülke Temsilciliği yaparak, ülkemiz temsil edip, ülkemiz adına oylar vermiştir. (2015-2016)

TPÖÇG yönetim kurulunda Dış İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına devam etmiştir. (2016-2017)

Birçok kongreye araştırma sunumu ve workshoplarla katkılar sunmuştur. (2013’den beri)

Yeni Eğitim Sistemi (YES) Derneğinin kurucularındandır. (2016-2017)

Verdiği Eğitim Başlıkları: Toplum Önünde Konuşma, Dönüşmcü Liderik, Duygusal Zeka, Şiddetsiz İletişim, Motivasyon, Stratejik Planlama, Vizyon & Misyon, Girişimcilik, İşlevsiz İnançlar, Yeniden Çerçeveleme, Toplantı Yönetimi, Sunum Becerileri, Atölye Çalışmalarında Zorlu Durumlar, Değerler, Cesaret ve Özgüven, Takım Olmak, Bağlanma, Ayrımcılık, Hikaye Anlatımı, Kültürel ve Dini Ortaklıklar, Sunum Becerileri, Geri-Bildirim Alma ve Verme, Yaygın Eğitim, Yetişkin Eğitimi, Eğitim Tasarımı, Kolaylaştırıcılık, Eğitmen Etiği/Tutumu, Eğitim Fırsatları, Eğitmen Havuzu Yönetimi, Mentorluk, Fikir Geliştirme, Proje Hazırlığı, Kariyer Planlama, Doğaçlama, Motive Etme, Lider Yetiştirme, Öz-Şefkat, Farklı Müşterilerle Çalışmak, Duygu Yönetimi, Mülakat Teknikleri, Öğrenmeyi Öğrenme,  Zaman Yönetimi, Mülakat Performansı, Yaratıcı Düşünce, Kurumsal İletişim, Kurum-içi İş Birliği.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.