Mezun-Öğrenci Buluşmalarımıza Dil Bölümleri ile Devam Ediyoruz

Mezun-Öğrenci Buluşmaları, öğrencilik yıllarından kariyer basamaklarını nasıl çıktıklarına değin deneyim paylaşımlarının yapılacağı ve muhabbetin geliştirileceği bölüm bazlı buluşmalardır.

10 Mart Perşembe günü saat 20.00’da Hayrunnisa Sayı Kelpetin ve Nagihan Haliloğlu ile yapılacak buluşmamıza Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisi Nursima Yılmaz moderatörlük edecek olup programımız zoom üzerinden gerçekleşecektir.

Dilbilimi, Çeviribilimi, İngilizce Öğretmenliği, Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümleri öğrenci ve mezunlarını programımıza davet ediyoruz.

Program online platformda olacaktır; programa ait Zoom linkinin size iletilebilmesi için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Hayrunnisa Sayı Kelpetin Kimdir?

Hayrunnisa Sayı Kelpetin, 1985 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Kelpetin, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında psikoterapi alanında kitap çevirisi yaptı. 2008 yılında mezun olduktan sonra freelance İngilizce-Türkce; Türkçe-İngilizce çeşitli kitap, makale ve günlük gazete çevirmeni olarak çalıştı. 2012 yılında bir yıllığına Amman/ Ürdün’e gitti ve orada Arapça eğitimi aldı. Kurumsal hayatına 2014’te özel bir anaokulunda İngilizce Öğretmeni olarak başladı. 2018’de NUN IB Okullarında görev alan Hayrunnisa Kelpetin buradaki ilk üç yılında PYP (ilkokul) kademesinde çalışmış; son iki yıldır da MYP (ortaokul) kademesinde görev yapmaktadır. Hayrunnisa Kelpetin, evli ve iki çocuk annesidir.

Nagihan Haliloğlu Kimdir?

Nagihan Haliloğlu İbn Haldun Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde öğretim üyesidir. Oxford Üniversitesi’nde Şarkiyat Çalışmaları’nda Yüksek Lisans’ını tamamladıktan sonra Heidelberg Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı alanında doktorasını tamamlamıştır. Jean Rhys’in anlatı yöntemlerini incelediği ‘Narrating from the Margins’ adlı kitabı 2011 yılında Rodopi yayınevinden çıkmıştır. Çokkültürlülük, Çağdaş Türk Edebiyatı ve seyahatnameler üzerine makaleleri yayınlanmıştır.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV- Boğaziçi Yöneticiler Vakfı

Platformunuzu seçin ve paylaşın.