Mimar Sinan’ın İzinde Gezi Programına Davetlisiniz

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde tarihi yarımadanın yedi tepesinin en büyüğünde yer alan Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii ve Mimar Sinan’ın çıraklık eserim dediği Şehzadebaşı Camii’ne gezimiz yapılacaktır.

27 Mart Pazar günü Mimar Sinan’ın İzinde Gezi Programımız saat 10.00’da başlayacaktır. Gidiş ve dönüş için Boun Kuzey Kapıdan öğrenci katılımcılarımız için servisimiz olacaktır. Kariye’de çay ve simit eşliğinde muhabbet edilirken 8-10 kişilik gruplar halinde ikinci el kitap ve hediyelik ürünlerin bulunduğu güzel ve kaliteli bir mekan olan Kariye Kitap dükkanına, Erhan Erken’i ziyaret etmeye gideceğiz.

Kariye Kitap ziyareti sonrasında Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii’nde öğle namazını eda edip Şehzadebaşı Camii’ne doğru yol alacağız. Vefa bozacısında küçük bir dinlenme arası verdikten sonra gezi programımız sona erecektir.

Mimar Sinan’ın İzinde Gezi Programı’nda siz değerli öğrenci, mezun ve mensuplarımızı programımıza bekliyoruz.

Katılım teyidi vermek için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Kimdir?

1968 tarihinde Giresun’da doğan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine alan Kızıltoprak, 2001 yılında da Marmara Üniversitesi’nden doktora derecesini almıştır. 2013 – 2018 yılları arasında TİKA’da Tunus Program Koordinasyon Ofisi (PKO) Koordinatör Yardımcılığı, Libya, Özbekistan ve Macaristan PKO Koordinatörü görevlerini üstlenmiştir. Mısır’da Osmanlı’nın Son Yüzyılı, Mısır’da İngiliz İşgali; Osmanlı’nın Diplomasi Savaşı: 1882- 1887, II. Abdülhamid’in Dış Politikası ve Taşöz Operasyonu, Important Documents Of Ottoman Egyt; From Muhammad Ali to Husayn Kamil-15 Numaralı Mühimme-i Mısır Defteri: Mehmed Ali Paşa’dan Hüseyin Kamil’e Mısır Siyasi Tarihinin Önemli Belgeleri başlıklı kitapları basılmıştır. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu (FSM)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.