“Orada Yaşam Nasıl?”da Dr. Özlem Güneş’ten İngiltere’ye Dair Gözlemlerini Dinliyoruz

Yurtdışında yaşamış ya da yaşamaya devam eden mensuplarımızı misafir ettiğimiz Orada Yaşam Nasıl? isimli programımızın ikincisini 17 Mart Çarşamba günü gerçekleştiriyoruz.

İngiltere’de yaşayan ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Dr. Özlem Güneş’i misafir edeceğimiz programımızda Özlem Hanım’ın bir eğitimci ve edebiyatçı olarak gözlemlerini dinleyeceğiz.

BYV Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM) Başkanı Ayşe Kuralay’ın moderatörlüğünde saat 21.00’da düzenlenecek etkinliğimize davetlisiniz.

Programa ait ZOOM linkinin size iletilebilmesi için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Dr. Öğretim Üyesi Özlem Güneş

Sivas’ın Suşehri ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Suşehri’nde  tamamladı. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden  mezun oldu. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında “ Mazeretnâme- Şeyh Eşref  b. Ahmed  adlı teziyle Yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında “Fahrî’nin Husrev u Şîrîn’i (metin ve tahlil), Nizâmî ve Şeyhî’nin eselerleriyle karşılaştırılması” adlı teziyle Dr (PhD) unvanını aldı. 1998-2003 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığında öğretmen, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında kitap yazarı  olarak çalıştı. 2003 yılından beri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalında Dr.Öğr. Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Divan Edebiyatı, Mesnevi Edebiyatı, Türk-İslam Sanatları-Edebiyat İlişkisi, Edebiyat Öğretimi üzerine araştırma yapmakta olan yazarın uluslararası ve ulusal makaleleri, bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.  

Platformunuzu seçin ve paylaşın.